History for 2015 Sep 26th
Results | News | Photos |
---|
Invited groups |
2015Rim Rock Farm Classic 2015 Results - Rim Rock Farm Cross Country Classic
Published by
Website:Click here Blue Girls 5000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 Logue Cailie 11 Girard 18:00.3
2 Westhoff Cassidy 12 Fort Scott 18:54.3
3 Williams Alyssa 12 Durant-Bennett 19:13.8
4 Gibson Klair 12 Douglass 19:51.5
5 Holloway Allison 9 Cornerstone Family S 20:25.2
6 Allen Lannea 10 Bishop Miege 20:34.2
7 Keeley Catherine 9 Metro Christian 20:36.0 1
8 Karhoff Laynee 11 Girard 20:36.3
9 McKee Caroline 9 Metro Christian 20:40.1 2
10 Schumann Alexandra 9 Andover Central 20:40.1 3
11 Thigpen Julia 9 Metro Christian 20:41.0 4
12 Moody Moriah 11 Metro Christian 20:50.3 5
13 Duncan Mallory 12 Metro Christian 20:51.4 6
14 Ramsey Talia 12 Chanute 20:56.5
15 Razo Karen 11 Great Bend 20:58.0
16 Stevens Makaela 10 Scott Community 20:58.2
17 Strecker Joanna 11 Ellinwood 20:58.7
18 Reichuber Abbie 12 Ellinwood 21:00.8
19 Campbell Emma 10 Tonganoxie 21:01.3 7
20 Landes Erika 10 Mulvane 21:01.7 8
21 Schumann Noelle 9 Andover Central 21:06.4 9
22 Gerber Devin 9 Andover Central 21:07.4 10
23 Bannwarth Mira 10 Smithville 21:11.7 11
24 Moore Savannah 9 Ness City 21:13.2
25 Marquez Brianna 9 Carthage 21:19.9 12
26 McKee Katherine 11 Metro Christian 21:23.6 13
27 Higgerson Avery 9 Bishop Miege 21:27.6
28 Smith Devyn 12 Belle Plaine 21:36.2
29 Aros Karen 11 Kansas City-Turner 21:37.5
30 Richardson Alyssa 9 Basehor-Linwood 21:39.7
31 McDaniel Paige 9 Wellsville 21:44.6
32 Tabares Mackenzie 10 Chanute 21:47.1
33 Brill Devlyn 11 Mulvane 21:50.8 14
34 Mangum Lindsey 12 Grain Valley 21:52.0 15
35 Montgomery Maddie 9 Lyndon 21:54.5
36 Heinecke Kathryn 9 Metro Christian 21:55.7 16
37 Ambrosier Casey 12 Norton Community 21:56.0 17
38 Davis Trella 10 Scott Community 21:56.6
39 Winter Sadie 12 Newton 21:58.2
40 Stewart Abby 10 Emporia 21:59.0
41 Stucky Alaina 9 Newton 21:59.8
42 Kettler Elizabeth 9 Hiawatha 22:01.0 18
43 Bond Mia 10 Tonganoxie 22:02.0 19
44 Meier Linnea 10 Emporia 22:04.9
45 Mary Abby 10 Christ Preparatory 22:10.9
46 Ayala Dulce 9 Scott Community 22:11.1
47 Shamburg Aly 10 Hiawatha 22:14.7 20
48 Keath Kaitlyn 11 DeSoto (MO) 22:16.3
49 Peoples Sarah 10 DeSoto (MO) 22:16.5
50 Steward Cailan 9 Andover Central 22:16.5 21
51 Wackerly Kassidy 11 Andover Central 22:18.3 22
52 Brown Morgan 9 Carthage 22:19.9 23
53 Wells Alexandria 11 Raytown 22:21.0
54 Hayes Maddie 11 Ellinwood 22:23.5
55 Prieto Olivia 10 Scott Community 22:24.2
56 Stephans Rachel 9 Girard 22:25.5
57 Morrow Talia 11 Maranatha Academy 22:25.8 24
58 Wade Kayla 10 Grain Valley 22:27.4 25
59 Steele Joy 9 Osage City 22:28.7
60 Cravy Ella 12 KC East Christian 22:32.6
61 Jimenez Cinthia 9 Wichita-West 22:38.0
62 Henderson Kryslyn 10 Douglass 22:38.7
63 Beaty Kerestin 10 Burlington 22:38.7
64 Thrailkill Nicole 10 Norton Community 22:39.8 26
65 Ormsby Katelyn 11 Eudora 22:41.6 27
66 Coleman Sydney 12 Eudora 22:44.2 28
67 Puett Amber 9 Riley-Riley County 22:46.4
68 Goodman Starla 11 Douglass 22:46.4
69 Hammeke Sarah 9 Ellinwood 22:48.7
70 Hicks Ashleigh 11 Eudora 22:49.9 29
71 Suarez Julia 10 Basehor-Linwood 22:51.7
72 Stafford Jillian 9 Independence 22:52.8
73 Hilbert Karis 10 Bennington 22:53.2
74 O'Leary Sunny 9 Riley-Riley County 22:53.2
75 Kroening Brooklyn 12 Maranatha Academy 22:53.5 30
76 Eisele Courtlyn 12 Maranatha Academy 22:53.6 31
77 Williams Emma 10 Hiawatha 22:54.2 32
78 Melugin Ashley 10 Flinthills 22:55.9
79 Fabela Yvette 10 Wichita-West 22:56.2
80 Doornbos Catlin 11 Wichita-Haysville-Ca 22:56.6
81 Meyer Savannah 10 DeSoto (MO) 22:57.6
82 Elliott Sara 12 Maranatha Academy 22:59.4 33
83 Smith Maddie 12 Grain Valley 23:00.2 34
84 Scott Alyssa 10 Tonganoxie 23:00.5 35
85 Tucker Makenzie 10 Meriden-Jefferson We 23:00.9
86 Ehlen Afton 10 Grain Valley 23:03.1 36
87 Termorshuizen Hannah 11 Smithville 23:03.4 37
88 Ingram Ashley 9 Spring Hill 23:06.7
89 Thiel Addison 10 Carthage 23:06.9 38
90 Bergquist Elaina 10 Newton 23:10.3
91 Patterson Raenee 12 Norton Community 23:10.9 39
92 Mouton Caroline 10 Carthage 23:11.4 40
93 Wiersma Anna 12 Christ Preparatory 23:12.1
94 Dungan Felicia 10 Belle Plaine 23:13.7
95 Alexander Katie 11 Smithville 23:14.9 41
96 Reese Melanie 11 Eudora 23:18.1 42
97 Staatz Sierra 10 Tonganoxie 23:19.3 43
98 Garcia Carla 9 Carthage 23:20.0 44
99 Rodriguez Sydney 11 Wichita-Haysville-Ca 23:20.2
100 Fosdick Jenna 9 Carthage 23:20.7 45
101 Maddy Molly 12 Norton Community 23:21.8 46
102 Myose Sarah 12 Sunrise Christian Ac 23:22.3
103 Hulse Brianna 10 Winfield 23:23.2
104 Burns Emily 11 KC East Christian 23:23.9
105 Gilpin Taylor 10 Douglass 23:25.2
106 Sowersby Lindsay 12 Mulvane 23:25.8 47
107 Engelbert Allison 9 Norton Community 23:27.9 48
108 Rosa Mary 9 Hiawatha 23:28.0 49
109 Marquez Rindy 11 Independence 23:28.8
110 Miner Hannah 12 Smithville 23:29.7 50
111 Wellman Maria 12 Eudora 23:31.2 51
112 Caldwell Kaitlyn 9 Burlington 23:33.1
113 Searles Celia 11 Bishop Miege 23:36.6
114 Fewins Chloe Jo 12 Eudora 23:36.7 52
115 Creten Hope 11 Tonganoxie 23:39.2 53
116 Hilgers Maeve 12 Mulvane 23:39.8 54
117 Funk Ceara 10 McLouth 23:42.8
118 Martin Kayla 11 Wichita-West 23:43.2
119 Mattes Addie 9 Independence 23:44.4
120 Reisen Miranda 10 Emporia 23:46.5
121 Tindell Rachel 12 Basehor-Linwood 23:47.2
122 Hines Alexandria 10 Wichita-Southeast 23:47.6
123 Barney Eleana 11 Christ Preparatory 23:49.0
124 Nelson Haley 11 Riley-Riley County 23:51.0
125 Martin Regan 9 Lyndon 23:51.1
126 Nicholas Kirsten 11 Wichita-Haysville-Ca 23:52.1
127 Spotts Hannah 12 Mulvane 23:52.2 55
128 Williams Erin 10 Tonganoxie 23:53.6 56
129 Burge Kati 9 Norton Community 23:53.7 57
130 Siebold Kelee 9 Riley-Riley County 23:55.4
131 Rader Samantha 12 Wichita-West 23:55.9
132 Kosberg Allison 9 Spring Hill 23:55.9
133 Shiner Savannah 10 Maranatha Academy 23:56.0 58
134 Rodriguez Erica 11 Wichita-Haysville-Ca 23:56.1
135 Davis Jocelyn 10 Wichita-Southeast 23:58.5
136 Smith Samantha 12 Raytown 23:58.9
137 Velazco Victoria 10 Newton 24:01.3
138 Carlson Lauren 9 Council Grove 24:01.6
139 Millard Ema 9 Great Bend 24:02.5
140 Moore Mckenzie 12 Wichita-Independent 24:03.3
141 Zerrer Nicole 12 Tonganoxie 24:03.7 59
142 Kettler Molly 11 Hiawatha 24:04.4 60
143 Botkins Janey 12 Durant-Bennett 24:06.3
144 Marmon Natalie 12 Maranatha Academy 24:08.3 61
145 Fusco Samantha 12 Durant-Bennett 24:08.3
146 O'Bryan Sarah 11 St. Paul's 24:08.7
147 Allen Lexi 11 Grain Valley 24:09.1 62
148 Norris Halle 11 Eudora 24:11.3 63
149 Ordonez Elizabeth 12 Carthage 24:12.1 64
150 Schenker Madie 10 Emporia 24:13.7
151 Wilson Lauren 9 Spring Hill 24:14.6
152 DeAnna Abby 9 Smithville 24:16.8 65
153 Scott RaeLyn 9 Council Grove 24:17.6
154 Howe Madison 11 Durant-Bennett 24:18.3
155 Hines Erika 10 Wichita-Southeast 24:18.9
156 Goeckel Megan 12 Council Grove 24:21.9
157 Mendoza Dara 9 Independence 24:22.7
158 Eisele Faith 11 Maranatha Academy 24:23.0 66
159 McCaughlin Katelynn 11 Harding Charter Prep 24:25.5
160 Carlson Jordan 11 Council Grove 24:27.9
Blue Girls 5000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Metro Christian 18 1 2 4 5 6 13 16
Total Time: 1:43:39 Average: 20:43.72 1-5 Split: 16
2 Andover Central 65 3 9 10 21 22 - -
Total Time: 1:47:29 Average: 21:29.70 1-5 Split: 1:39
3 Carthage 157 12 23 38 40 44 45 64
Total Time: 1:53:18 Average: 22:39.59 1-5 Split: 2:01
4 Tonganoxie 157 7 19 35 43 53 56 59
Total Time: 1:53:03 Average: 22:36.42 1-5 Split: 2:38
5 Grain Valley 172 15 25 34 36 62 - -
Total Time: 1:54:32 Average: 22:54.32 1-5 Split: 2:18
6 Norton Community 176 17 26 39 46 48 57 -
Total Time: 1:54:37 Average: 22:55.25 1-5 Split: 1:32
7 Maranatha Academy 176 24 30 31 33 58 61 66
Total Time: 1:55:09 Average: 23:01.63 1-5 Split: 1:31
8 Eudora 177 27 28 29 42 51 52 63
Total Time: 1:55:05 Average: 23:00.95 1-5 Split: 50
9 Mulvane 178 8 14 47 54 55 - -
Total Time: 1:53:51 Average: 22:46.02 1-5 Split: 2:51
10 Hiawatha 179 18 20 32 49 60 - -
Total Time: 1:54:43 Average: 22:56.42 1-5 Split: 2:04
11 Smithville 204 11 37 41 50 65 - -
Total Time: 1:55:17 Average: 23:03.27 1-5 Split: 3:06
Crimson Girls 5000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 Eskridge Destini 10 Maize South 19:02.2 1
2 Geddes Rebekah 10 Platte County 19:25.6 2
3 Flake Carly 11 Andover 19:33.7
4 Andrews Kelsi 11 Wichita-Kapaun-Mt Ca 19:47.1
5 Stricklin Nautica 9 Herculaneum 19:51.4 3
6 Enghauser Emily 9 Herculaneum 19:52.0 4
7 Collins Gabby 10 DeSoto (KS) 20:01.5
8 Schoen Taryn 12 Leavenworth 20:01.8
9 Wagemaker Abby 9 Topeka 20:10.2
10 Slatten Camryn 11 Liberal 20:11.3
11 Mortensen Sierra 11 Maize South 20:13.6 5
12 Alexander Elise 12 Wichita-Trinity 20:17.4 6
13 Jaloma Sarah 12 Atchison 20:25.3 7
14 Jones Kaitlyn 11 Nixa 20:26.8 8
15 Mijares Alexis 12 Wichita-Trinity 20:27.9 9
16 Groeber Olivia 12 Rogers 20:28.5 10
17 Guillen Jasmine 11 Siloam Springs 20:28.6 11
18 Prince Danielle 11 Herculaneum 20:28.6 12
19 Jeffcoat Anna 9 Rogers 20:28.7 13
20 Hoover Lily 10 Stilwell-Blue Valley 20:29.3 14
21 Frausto Alyssa 11 Wichita-Northwest 20:30.2
22 Kelsey Kinkade 11 Stilwell-Blue Valley 20:30.3 15
23 Sutherland Elizabeth 11 Farmington 20:34.7
24 Snell Kaylee 12 Topeka-Seaman 20:36.9
25 Wilson Ellie 12 Mill Valley 20:37.2 16
26 Augustosky Meggi 12 Joplin 20:37.7 17
27 Nelson Alyssa 9 Goddard Eisenhower 20:41.6
28 Owens Kalee 12 Valley Center 20:45.4 18
29 Lauschke Lisa 12 Rogers 20:47.8 19
30 Gilreath Aubre 11 Rogers 20:49.5 20
31 Crosley Tess 9 Bishop Kelley 20:49.9 21
32 Akin Amber 12 Mill Valley 20:52.0 22
33 Humphreys Myrissa 12 Junction City 20:54.7
34 Kemp Delaney 9 Mill Valley 20:54.8 23
35 Gregory Sheila 12 Stilwell-Blue Valley 20:56.6 24
36 Dixon Elizabeth 9 Wichita-Trinity 20:57.0 25
37 McCarter Avery 11 Topeka-Seaman 20:58.9
38 Efurd Emily 10 Rogers 20:59.9 26
39 Elsner Karli 10 Valley Center 21:00.9 27
40 Glenn Annslee 9 Nixa 21:05.2 28
41 Davis Lindsay 12 Stilwell-Blue Valley 21:05.7 29
42 Fitzpatrick Caitlyn 10 Stilwell-Blue Valley 21:08.9 30
43 Gurrola Aileen 11 Garden City 21:11.2
44 Bird Delaney 10 Wichita-Trinity 21:11.7 31
45 Reid Mary Anne 11 Siloam Springs 21:12.9 32
46 Clayborn Anna 11 Mill Valley 21:15.5 33
47 Straubel Erin 10 Platte County 21:18.5 34
48 Nelson Britton 10 Mill Valley 21:19.8 35
49 Smith Holly 9 Valley Center 21:21.7 36
50 Harkins Miki 9 Wichita-Northwest 21:24.2
51 Briones Julia 10 Lexington 21:24.8 37
52 Wilks McKenzie 10 Pittsburg 21:26.5
53 Ahmara Saw 11 Liberal 21:30.3
54 Soetaert Tadum 9 Wichita-Northwest 21:30.5
55 Gilreath Halle 11 Rogers 21:31.2 38
56 Glenn Ryleigh 11 Nixa 21:32.3 39
57 Haney Jade 9 Gardner-Edgerton 21:33.0
58 Neely Makayia 9 Leavenworth 21:36.7
59 Embrey Veronica 11 Goddard Eisenhower 21:38.7
60 Rios Cecilia 10 Lexington 21:39.4 40
61 Breault Madison 11 Valley Center 21:39.4 41
62 Fisher Kira 12 Webb City 21:39.5 42
63 High Emily 12 McDonald County 21:39.7
64 Martens Sydney 10 Valley Center 21:40.9 43
65 Wiltshire Brooke 11 Andover 21:41.3
66 Jarvis Samantha 12 Herculaneum 21:41.7 44
67 Bocquin Avery 10 Topeka-Seaman 21:42.8
68 Arreguin Tianna 11 Shawnee Heights 21:44.1
69 Province Brooke 12 Topeka-West 21:46.2
70 Louree Maisy 12 Rogers 21:46.5 45
71 Dewitt Anna 9 Lawrence 21:48.5
72 Patterson Keyanna 10 Wichita-Northwest 21:48.8
73 Damkroger Haley 11 Herculaneum 21:49.0 46
74 Becker Alex 10 Herculaneum 21:52.1 47
75 Dunham Emma 10 Wichita-Trinity 21:53.6 48
76 Kossover Mia 10 Maize South 21:55.7 49
77 Jaloma Emily 10 Atchison 21:56.0 50
78 Singh Laurel 10 Joplin 21:56.2 51
79 Sanchez Lupita 11 Pittsburg 22:00.0
80 Wagner Sarah 9 Leavenworth 22:00.4
81 Parker Amanda 12 Nixa 22:00.7 52
82 Linenberger Macy 11 Salina South 22:02.4
83 Crowell Gaby 10 Maize South 22:02.6 53
84 El-Koubysi Diana 11 Shawnee Heights 22:03.3
85 Broce Sierra 12 Goddard Eisenhower 22:03.9
86 Perez Lisette 10 Nixa 22:04.8 54
87 Daino Kate 12 Webb City 22:06.9 55
88 Bensky Lila 9 Ladue Horton Watkins 22:09.1
89 Macierowski Hailey 11 Atchison 22:10.7 56
90 Mulqueen Katy 10 Topeka-Seaman 22:10.8
91 Pal Jessica 11 Joplin 22:13.5 57
92 Schwab Caroline 10 Andover 22:14.9
93 Jessica Kerr 11 Nixa 22:17.7 58
94 Johnson Lauren 10 Platte County 22:18.2 59
95 Hobbs Alisiara 9 Shawnee Heights 22:20.8
96 Adams Delaney 12 Maize South 22:21.1 60
97 Finn Natalie 12 Wichita-Kapaun-Mt Ca 22:21.8
98 Santoyo Yailin 11 Lexington 22:23.6 61
99 Roemer Hannah 12 Garden City 22:23.6
100 Jurado Yanelly 11 Liberal 22:24.5
100 Farine Caroline 10 Siloam Springs 22:24.5 62
102 Udrisky Victoria 12 Bishop Kelley 22:25.7 63
103 Berner Katherine 11 Goddard Eisenhower 22:25.8
104 Ramos Kim 10 Farmington 22:26.1
105 Scheuffler Lauren 11 Wichita-Trinity 22:27.0 64
106 Hunt Brooklyn 9 Farmington 22:27.0
107 Thurman Sophi 11 Farmington 22:27.5
108 Jackson Savanah 10 Topeka 22:29.9
109 Kiburz McKenna 9 Lexington 22:30.8 65
110 Ramsey Kelsey 10 Liberal 22:32.8
111 Schaar Sarah 9 Valley Center 22:34.4 66
112 Hanson Lyndi 11 Atchison 22:34.9 67
113 Treffer Leah 11 Lexington 22:35.6 68
114 Jensen Briona 10 Junction City 22:36.2
115 Clark Jessica 10 Platte County 22:36.6 69
116 Weidler Larissa 10 Gardner-Edgerton 22:37.2
117 Duffy Alexis 12 Siloam Springs 22:38.3 70
118 Phillips Josie 10 Joplin 22:40.5 71
119 Audas Katana 11 Platte County 22:44.4 72
120 Behrens Natalie 12 Ladue Horton Watkins 22:47.0
121 Ziegler Mary 10 Bishop Kelley 22:49.9 73
122 Snow Mariah 12 Topeka-Washburn Rura 22:51.6
123 Gaither Jamie 9 Gardner-Edgerton 22:55.3
124 Shufelberger Jaybe 9 Topeka-Washburn Rura 22:55.9
125 Christensen Marissa 9 Topeka-Washburn Rura 22:56.9
126 Wyss Sara 12 Platte County 22:56.9 74
127 Tibbets Emma 10 Mill Valley 22:57.3 75
128 Hanson Teagan 10 Atchison 22:57.4 76
129 Kohlhorst Georgia 10 Garden City 22:58.8
130 Campbell Keaton 10 Joplin 23:00.1 77
131 MAGHOUB HIBA 12 Oak Park 23:00.8
132 Murrell Abby 10 Garden City 23:02.0
133 Littlefield Kylie 12 McDonald County 23:03.0
134 Robertson Jaeza 9 Oak Park 23:03.3
135 Palmer Brittany 10 Webb City 23:03.9 78
136 Holder Megan 11 Bishop Kelley 23:05.1 79
137 Rogers Sydney 10 Stilwell-Blue Valley 23:05.2 80
138 Arreola Estrella 12 Joplin 23:05.7 81
139 Dolz Ashley 11 Webb City 23:06.3 82
140 Griebat Haley 9 Atchison 23:06.3 83
141 Fiasco Raegan 11 Bishop Kelley 23:06.5 84
142 Wilson Bri 9 Topeka-Washburn Rura 23:09.8
143 Thaemert Jaycie 12 DeSoto (KS) 23:10.3
144 Dowd Cassadi 10 McDonald County 23:10.8
145 Ervin Leah 10 Junction City 23:10.9
146 Fisher Lauren 9 Webb City 23:12.4 85
147 Koomen Kailey 10 Junction City 23:13.3
148 Peterson Sarah 11 Joplin 23:14.7 86
149 Killmar Morgan 12 Stilwell-Blue Valley 23:16.1 87
150 Cole Abigail 11 Siloam Springs 23:16.7 88
Crimson Girls 5000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Rogers 88 10 13 19 20 26 38 45
Total Time: 1:43:35 Average: 20:42.86 1-5 Split: 32
2 Herculaneum 109 3 4 12 44 46 47 -
Total Time: 1:43:43 Average: 20:44.52 1-5 Split: 1:58
3 Stilwell-Blue Valley 112 14 15 24 29 30 80 87
Total Time: 1:44:11 Average: 20:50.12 1-5 Split: 40
4 Wichita-Trinity 119 6 9 25 31 48 64 -
Total Time: 1:44:48 Average: 20:57.50 1-5 Split: 1:37
5 Mill Valley 129 16 22 23 33 35 75 -
Total Time: 1:45:00 Average: 20:59.82 1-5 Split: 43
6 Valley Center 165 18 27 36 41 43 66 -
Total Time: 1:46:29 Average: 21:17.61 1-5 Split: 56
7 Maize South 168 1 5 49 53 60 - -
Total Time: 1:45:35 Average: 21:07.00 1-5 Split: 3:19
8 Nixa 181 8 28 39 52 54 58 -
Total Time: 1:47:10 Average: 21:25.90 1-5 Split: 1:38
9 Platte County 236 2 34 59 69 72 74 -
Total Time: 1:48:23 Average: 21:40.60 1-5 Split: 3:19
10 Atchison 256 7 50 56 67 76 83 -
Total Time: 1:50:05 Average: 22:00.81 1-5 Split: 2:33
11 Siloam Springs 263 11 32 62 70 88 - -
Total Time: 1:50:01 Average: 22:00.15 1-5 Split: 2:49
12 Lexington 271 37 40 61 65 68 - -
Total Time: 1:50:34 Average: 22:06.80 1-5 Split: 1:11
13 Joplin 273 17 51 57 71 77 81 86
Total Time: 1:50:28 Average: 22:05.56 1-5 Split: 2:23
14 Bishop Kelley 320 21 63 73 79 84 - -
Total Time: 1:52:17 Average: 22:27.39 1-5 Split: 2:17
15 Webb City 342 42 55 78 82 85 - -
Total Time: 1:53:09 Average: 22:37.77 1-5 Split: 1:33
Gold Girls 5000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 Liggett Catherine 12 Legend 18:08.0 1
2 Pigott Margaret 10 OP-St. Thomas Aquina 18:23.2 2
3 Venters Emily 11 Lawrence-Free State 18:31.7 3
4 Findley Tori 10 Blue Springs South 18:33.8 4
5 Sovereign Olivia 9 OP-St. Thomas Aquina 18:41.0 5
6 Leigh Maddi 11 Francis Howell 18:45.6 6
7 Reyna Gabriela 11 Wichita-North 18:51.5 7
8 Strauss Lily 9 OP-Blue Valley North 19:06.0 8
9 Skopec Gabby 11 Iowa City West 19:08.9 9
10 Rode Olivia 12 OP-St. Thomas Aquina 19:10.2 10
11 Kroeker Devon 11 Pine Creek 19:12.0 11
12 Moore Olivia 11 Iowa City West 19:12.5 12
13 Howat Paityn 12 Central (St. Joseph) 19:15.1 13
14 Weber Tabitha 11 Marshfield 19:15.1
15 Maddox Lexi 11 Park Hill South 19:18.9 14
16 Melgares Cara 11 Manhattan 19:21.3 15
17 Dick Addie 12 Baldwin 19:23.7 16
18 Gueldner Cameron 12 Olathe-Northwest 19:30.1 17
19 Mayfield Clara 9 Manhattan 19:30.5 18
20 Keeley Anna 12 Manhattan 19:32.3 19
21 Kuehn Athena 11 Pine Creek 19:32.9 20
22 Hubner Elaina 10 Blue Springs 19:34.7 21
23 Johnson Chloe 9 Liberty North 19:35.0 22
24 Wood Anne 12 Kearney 19:37.1 23
25 Roth Emma 10 Park Hill South 19:39.2 24
26 Valdivia Tessa 9 Blue Springs 19:39.7 25
27 Klopfer Caitlin 12 Parkway South 19:41.4 26
28 Saunders Tia 12 Iowa City West 19:42.1 27
29 Hotalling Danielle 10 Blue Springs South 19:43.8 28
30 Hopfinger Abbey 12 OP-St. Thomas Aquina 19:44.5 29
31 Cordes Kiran 11 Lawrence-Free State 19:45.3 30
32 Endsley Emilee 10 Wichita-East 19:49.9 31
33 Boucher Gabrielle 11 Lenexa-St. James Aca 19:50.2 32
34 Ronnebaum Claire 10 Iowa City West 19:52.6 33
35 Misse Piper 12 OP-Blue Valley South 19:52.7 34
36 Skopec Jesse 11 Iowa City West 19:54.8 35
37 Baker Jenna 12 Staley 19:58.8 36
38 Huckabee Jaci 10 Lansing 19:59.0 37
39 Southard Kelsey 10 OP-Blue Valley West 20:00.1 38
40 Willis Shannon 12 OP-Blue Valley West 20:00.6 39
41 Heit Marti 10 Park Hill South 20:02.8 40
42 Scott Sophie 10 OP-Blue Valley North 20:03.4 41
43 Danielsen Keely 10 Park Hill South 20:03.7 42
44 Yunger Carlie 11 Lenexa-St. James Aca 20:10.1 43
45 Inscho Alexus 11 Wichita-North 20:10.4 44
46 Fiorino Katelin 11 Staley 20:12.5 45
47 Jones Judi 12 Lenexa-St. James Aca 20:13.8 46
48 Walpole Sarah 9 Lawrence-Free State 20:17.4 47
49 Purdom Madeline 9 Manhattan 20:20.8 48
50 Dietsch Haley 12 OP-St. Thomas Aquina 20:21.3 49
51 Bachman Gwen 10 Central (St. Joseph) 20:21.6 50
52 Hemry Camille 12 Norman 20:23.2 51
53 Rowatt Lindsey 10 Shawnee Mission West 20:23.7 52
54 Nelson Hannah 9 Legend 20:25.1 53
55 McMiller Anna 12 Parkway South 20:25.6 54
56 Martin Anna 9 OP-Blue Valley North 20:26.3 55
57 Briggs Stacy 9 Lansing 20:26.4 56
58 Brown Cassie 11 Blue Springs South 20:26.5 57
59 Bain Richelle 11 Parkway Central 20:27.0 58
60 Kelly Emmaline 12 Norman 20:30.3 59
61 Hawks Cara 11 Staley 20:31.5 60
62 Cook Lily 9 OP-Blue Valley North 20:33.4 61
63 Prince Brittney 12 College Park 20:33.5 62
64 Byars Chloe 10 Norman 20:35.6 63
65 Batton Sarah 11 College Park 20:36.5 64
66 Cox Kelsey 11 Liberty North 20:36.7 65
67 Spears Mikayla 12 Staley 20:37.4 66
68 Wellman Leah 9 Olathe-Northwest 20:37.5 67
69 Russell Mackenzie 12 Baldwin 20:39.3 68
70 Reedy Claire 11 Liberty 20:40.5 69
71 Iler Tess 12 Shawnee Mission East 20:40.6 70
72 Ali Amani 12 Iowa City West 20:40.9 71
73 Larkin Julia 9 Lawrence-Free State 20:41.1 72
74 Beagle Regan 9 Liberty North 20:41.3 73
75 Miller Kenzie 9 Central (St. Joseph) 20:41.7 74
76 Adams Payton 10 Liberty 20:41.7 75
77 Fritz Madison 10 OP-Blue Valley South 20:42.4 76
78 Batkiewicz Lindsey 9 OP-Blue Valley South 20:44.5 77
79 Madsen Sarah 12 Parkway Central 20:45.9 78
80 Beiter Natalie 9 Baldwin 20:46.0 79
81 Burkett Hannah 10 Pine Creek 20:46.6 80
82 Cowger Jordan 12 Liberty 20:47.6 81
83 Turner Hannah 9 OP-Blue Valley South 20:47.8 82
84 Duke Olivia 10 Central (St. Joseph) 20:48.3 83
85 Worth Ingrid 10 Shawnee Mission East 20:49.9 84
86 Burr Abigail 12 Central (St. Joseph) 20:50.0 85
87 Cofer Maggie 12 OP-St. Thomas Aquina 20:51.4 86
88 Hill Cameron 11 Wichita-East 20:51.6 87
89 Batkiewicz Madison 10 OP-Blue Valley South 20:52.6 88
90 Coleman Kennedy 11 Pembroke Hill 20:53.4 89
91 Franz Katherine 11 Parkway South 20:55.2 90
92 Williams Izzie 9 Manhattan 20:56.1 91
93 Kindel Meghan 12 OP-St. Thomas Aquina 20:56.5 92
94 Huang Claire 11 Parkway Central 20:56.6 93
95 Williams Dara 10 Shawnee Mission West 20:58.5 94
96 Kochuyt Ellie 9 OP-Blue Valley North 20:59.7 95
97 Reavis Emma 9 Liberty North 21:00.1 96
98 Stier Emily 10 OP-Blue Valley North 21:02.1 97
99 Just Brooklyn 11 Francis Howell 21:02.4 98
100 Callahan Emma Kate 11 St. Teresa's Academy 21:03.4 99
101 Haydaripoor Merriam 11 Staley 21:04.6 100
102 Michel Mallory 11 Park Hill South 21:05.1 101
103 Kistler Natalie 10 St. Teresa's Academy 21:05.6 102
104 Cooke Alyssa 11 Wichita-Bishop Carro 21:05.9 103
105 Kornitzer Kealy 12 Pembroke Hill 21:07.1 104
106 Ebberwein Mary 11 Wichita-Bishop Carro 21:08.4 105
107 Schinstock Anna 12 Wichita-Bishop Carro 21:10.6 106
108 Payne Lizzy 10 Francis Howell 21:11.7 107
109 Radford Jansynn 12 Blue Springs South 21:11.9 108
110 Daab Izzy 9 Francis Howell 21:12.4 109
111 Smith Natalie 9 Blue Springs South 21:12.4 110
112 Dmitrienko Anastasia 11 OP-Blue Valley North 21:12.7 111
113 Goetz Mary 10 Lenexa-St. James Aca 21:12.9 112
114 Andersen Kyla 11 Kearney 21:14.4 113
115 Gretter Ellie 10 Iowa City West 21:14.5 114
116 Newberry Emily 10 Har-Ber 21:15.4 115
117 Marksz Alyssa 9 Shawnee Mission West 21:16.4 116
118 Peterson Fayth 12 Baldwin 21:19.4 117
119 Stark Kara 12 Parkway Central 21:20.0 118
120 Nguyen Helena 10 Staley 21:20.0 119
121 Smith Natalie 9 Kearney 21:20.0 120
122 Thompson Maisie 9 OP-Blue Valley West 21:20.2 121
123 Duboeuf Anais 12 Francis Howell 21:20.7 122
124 Pierce Carson 10 Maize 21:21.3 123
125 Donze Marianne 9 Kearney 21:22.5 124
126 Schaefer Hannah 11 Lenexa-St. James Aca 21:23.2 125
127 Krueger Reagan 10 Liberty 21:23.6 126
128 Willis Ashley 12 OP-Blue Valley West 21:23.6 127
129 Aspelin Klara 10 Pine Creek 21:23.6 128
130 Hagen Kristen 12 Central (St. Joseph) 21:24.7 129
131 Rosher Julia 10 Pembroke Hill 21:24.8 130
132 James Rhi 10 Liberty 21:24.9 131
133 Ahrens Cara 9 OP-Blue Valley South 21:25.3 132
134 Gruenbacher Joy 10 Manhattan 21:25.8 133
135 Martinez Cristina 10 Manhattan 21:27.2 134
136 Laird Emily 12 St. Teresa's Academy 21:27.6 135
137 Backus Anna 9 Norman 21:27.8 136
138 McIntire Sydney 12 Kearney 21:28.5 137
139 Glaser Pilar 12 College Park 21:28.9 138
140 Peiffer Julia 10 Parkway South 21:29.1 139
141 Kaiser Riley 11 Shawnee Mission West 21:29.3 140
142 Finkeldei Emma 10 Wichita-Bishop Carro 21:29.8 141
143 Allen Tania 10 Maize 21:30.7 142
144 Elmore Teresa 11 Norman 21:30.8 143
145 Smith Mariah 11 Central (St. Joseph) 21:31.7 144
146 Rees Bailey 9 Lansing 21:32.2 145
147 Stigger Haylie 12 Liberty 21:32.8 146
148 Rodina Hannah 10 Olathe-North 21:33.2 147
149 Prochaska Kaila 11 College Park 21:33.7 148
150 Anthony Lily 11 Norman 21:34.0 149
151 Judd Abby 11 Parkway Central 21:34.0 150
152 Donnellan Katie 11 St. Teresa's Academy 21:35.2 151
153 Jones Jilli 10 Lenexa-St. James Aca 21:36.6 152
154 Baron Heide 12 Pine Creek 21:37.4 153
155 Trautner Calysaa 12 Pine Creek 21:37.9 154
156 Mason Taylor 12 OP-Blue Valley North 21:38.7 155
157 Schroeder Kelly 11 Francis Howell 21:40.8 156
158 Brodish Teryn 12 Pine Creek 21:42.3 157
159 Miranda Andrea 12 College Park 21:42.9 158
160 Vick Nicole 9 Maize 21:43.8 159
161 Fyffe Phoebe 10 Olathe-North 21:44.4 160
162 Weidmaier Kelli 10 Kearney 21:46.0 161
163 Odgers Kate 10 Lawrence-Free State 21:47.0 162
164 Watkins Natalie 10 Har-Ber 21:47.1 163
165 Weimer Katie 10 College Park 21:48.4 164
166 McCrary Sage 11 Blue Springs South 21:50.2 165
167 Wyatt Aryanna 9 St. Teresa's Academy 21:50.3 166
168 Worth Heather 10 College Park 21:51.3 167
169 Bresser Emma 11 Lansing 21:52.1 168
170 Anderson Daelynn 11 Baldwin 21:52.5 169
171 Boynton Dara 10 Wichita-East 21:53.9 170
172 Ware Sydney 9 Liberty North 21:54.7 171
173 Sroor Alexis 11 OP-Blue Valley North 21:56.2 172
174 McGinnis Fallon 12 Shawnee Mission West 21:57.3 173
175 Randle Lashaebria 11 Wichita-North 21:59.7 174
176 Reaves Peyton 12 Wichita-North 21:59.9 175
177 Wilner Abby 9 Parkway Central 22:00.2 176
178 Zenger Abigail 11 Lawrence-Free State 22:03.8 177
179 Lanaman Maddie 12 Staley 22:05.9 178
180 Parra Catherine 11 St. Teresa's Academy 22:06.1 179
181 LaMoe Sara 11 Lansing 22:08.2 180
182 Leven Allison 10 Parkway Central 22:09.2 181
183 Gilbert Erin 10 Francis Howell 22:10.1 182
184 O'Grady Abby 12 OP-Blue Valley North 22:11.2 183
185 Honas Carly 10 Wichita-Bishop Carro 22:11.6 184
186 Diederich Caroline 9 OP-Blue Valley North 22:11.8 185
187 Clarke Alana 10 Lansing 22:14.6 186
188 Alipio Lydia 12 Blue Springs 22:15.3 187
189 Lisle Olivia 10 Har-Ber 22:18.3 188
190 Wood Kate 12 Kearney 22:18.5 189
191 Nowotny Tatiana 11 Parkway South 22:19.2 190
192 LaPlante Sarah 9 Lenexa-St. James Aca 22:20.4 191
193 Reed Cora 10 Parkway South 22:22.7 192
194 Harrick Hannah 12 OP-Blue Valley South 22:24.8 193
195 Luebbering Hannah 11 OP-Blue Valley North 22:25.7 194
196 Buessing Grace 11 Wichita-Bishop Carro 22:29.4 195
197 Laird Grace 10 St. Teresa's Academy 22:30.1 196
198 Kline Adalaide 12 Shawnee Mission East 22:30.2 197
199 Knopik Emma 10 Pembroke Hill 22:32.6 198
200 Reed Claire 12 Parkway South 22:33.2 199
201 Flannigan Kait 12 OP-Blue Valley North 22:33.6 200
202 Blair Sydney 10 Maize 22:34.0 201
203 Deferraris Victoria 12 Staley 22:36.4
204 Henry Katie 9 OP-Blue Valley North 22:39.4 202
205 Brown Catherine 12 Shawnee Mission East 22:42.3 203
206 O'Neal Marie Wichita-Bishop Carro 22:43.2 204
207 Lawrence Ella 10 Pembroke Hill 22:43.3 205
208 Russell Alex 12 Liberty 22:45.7 206
209 Totten Mikayla 12 Marshfield 22:45.8
210 Ohler Katharina 9 Olathe-Northwest 22:46.7 207
211 Laskero Isabelle 12 Pembroke Hill 22:48.4 208
212 Shaffer Kayleigh 12 Olathe-North 22:48.9 209
213 Smith Morrie 10 Wichita-North 22:49.7 210
214 Ornelas Mariela 10 Wichita-North 22:51.4 211
215 Hlobik Madeline 9 Shawnee Mission East 22:52.6 212
216 Primm Payton 10 Har-Ber 22:53.6 213
217 Lavacek Lydia 10 Wichita-East 22:54.2 214
218 Zorich Emily 11 Blue Springs 22:54.3 215
219 Peters Sophie 9 Legend 22:54.4 216
220 Lane Mackenzie 9 Olathe-North 22:55.3 217
221 Reaves Autumn 10 Wichita-North 22:58.9 218
222 Sims Amelia 9 Olathe-Northwest 22:59.6 219
223 Kinzel Katrina 12 Olathe-North 23:00.1 220
224 Iboaya Carina 11 Liberty North 23:02.9 221
225 Stucky Maya 10 Maize 23:03.2 222
226 Hubbell Isabella 10 Topeka-Hayden 23:08.5 223
227 Tremaine Emme 10 OP-Blue Valley West 23:18.8 224
228 Sketers Julia 9 Olathe-North 23:22.3 225
229 Stecker Claire 11 Legend 23:23.0 226
230 Lawrie LaShaya 12 Wichita-East 23:24.9 227
231 Johnson Maya 11 OP-Blue Valley West 23:28.9 228
232 Colglazier Brooke 12 Wichita-East 23:34.7 229
233 Neal Quentella 10 Olathe-North 23:38.8 230
234 Davis Moriah 12 Blue Springs 23:39.0 231
235 Majewski Bri 12 Topeka-Hayden 23:42.9 232
236 Hutton Hollie 12 Baldwin 23:44.1 233
237 Brinkley Mikahla 10 Marshfield 23:44.4
238 Dutcher Avery 12 Legend 23:46.8 234
239 Campbell Allison 11 Olathe-Northwest 23:57.2 235
240 Reimer Kate 11 Maize 23:59.0 236
241 Fay Maddy 10 Lansing 24:18.7 237
242 Madsen Margaret 9 Topeka-Hayden 24:23.0 238
243 Jay Jadyn 10 Topeka-Hayden 24:29.8 239
244 Wilson Libby 11 Shawnee Mission East 24:33.2 240
245 Ritter Allyson 10 Olathe-Northwest 24:34.7 241
246 Shafer Kirsten 12 Har-Ber 24:37.3 242
247 Peters Zoe 12 Legend 24:39.9 243
248 Ptasznik Molly 12 Wichita-East 24:54.1 244
249 Oksamytnyj Danielle 12 Legend 24:56.6 245
250 Howard Reese 9 Blue Springs 25:00.8 246
251 Schmitz Ceci 10 Topeka-Hayden 25:23.6 247
252 Reinhard Abbey 11 Topeka-Hayden 25:27.8 248
253 Bartels Ashley 11 Topeka-Hayden 25:44.0 249
254 Stamps Madison 11 Har-Ber 25:50.9 250
Gold Girls 5000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 OP-St. Thomas Aquina 95 2 5 10 29 49 86 92
Total Time: 1:36:21 Average: 19:16.01 1-5 Split: 1:59
2 Iowa City West 116 9 12 27 33 35 71 114
Total Time: 1:37:51 Average: 19:34.13 1-5 Split: 46
3 Manhattan 191 15 18 19 48 91 133 134
Total Time: 1:39:41 Average: 19:56.16 1-5 Split: 1:35
4 Park Hill South 221 14 24 40 42 101 - -
Total Time: 1:40:10 Average: 20:01.90 1-5 Split: 1:47
5 OP-Blue Valley North 262 8 41 55 61 97 111 194
Total Time: 1:41:11 Average: 20:14.18 1-5 Split: 1:57
6 Central (St. Joseph) 305 13 50 74 83 85 129 144
Total Time: 1:41:57 Average: 20:23.30 1-5 Split: 1:35
7 Staley 307 36 45 60 66 100 119 178
Total Time: 1:42:25 Average: 20:28.91 1-5 Split: 1:06
8 Blue Springs South 307 4 28 57 108 110 165 -
Total Time: 1:41:09 Average: 20:13.64 1-5 Split: 2:39
9 Lawrence-Free State 314 3 30 47 72 162 177 -
Total Time: 1:41:03 Average: 20:12.46 1-5 Split: 3:16
10 OP-Blue Valley South 357 34 76 77 82 88 132 193
Total Time: 1:43:00 Average: 20:35.96 1-5 Split: 1:00
11 Lenexa-St. James Aca 358 32 43 46 112 125 152 191
Total Time: 1:42:50 Average: 20:33.99 1-5 Split: 1:33
12 Pine Creek 392 11 20 80 128 153 154 157
Total Time: 1:42:33 Average: 20:30.48 1-5 Split: 2:26
13 Liberty North 427 22 65 73 96 171 221 -
Total Time: 1:43:48 Average: 20:45.53 1-5 Split: 2:20
14 Francis Howell 442 6 98 107 109 122 156 182
Total Time: 1:43:33 Average: 20:42.52 1-5 Split: 2:36
15 Baldwin 449 16 68 79 117 169 233 -
Total Time: 1:44:01 Average: 20:48.15 1-5 Split: 2:29
16 Norman 452 51 59 63 136 143 149 -
Total Time: 1:44:28 Average: 20:53.50 1-5 Split: 1:08
17 Liberty 482 69 75 81 126 131 146 206
Total Time: 1:44:59 Average: 20:59.61 1-5 Split: 45
18 Parkway Central 497 58 78 93 118 150 176 181
Total Time: 1:45:04 Average: 21:00.68 1-5 Split: 1:07
19 Parkway South 499 26 54 90 139 190 192 199
Total Time: 1:44:51 Average: 20:58.05 1-5 Split: 2:38
20 Kearney 517 23 113 120 124 137 161 189
Total Time: 1:45:03 Average: 21:00.48 1-5 Split: 1:52
21 OP-Blue Valley West 549 38 39 121 127 224 228 -
Total Time: 1:46:04 Average: 21:12.63 1-5 Split: 3:19
22 College Park 570 62 64 138 148 158 164 167
Total Time: 1:45:56 Average: 21:11.05 1-5 Split: 1:10
23 Shawnee Mission West 575 52 94 116 140 173 - -
Total Time: 1:46:06 Average: 21:13.01 1-5 Split: 1:34
24 Lansing 586 37 56 145 168 180 186 237
Total Time: 1:45:58 Average: 21:11.52 1-5 Split: 2:10
25 Wichita-North 610 7 44 174 175 210 211 218
Total Time: 1:45:51 Average: 21:10.19 1-5 Split: 3:59
26 Wichita-Bishop Carro 639 103 105 106 141 184 195 204
Total Time: 1:47:07 Average: 21:25.21 1-5 Split: 1:06
27 St. Teresa's Academy 653 99 102 135 151 166 179 196
Total Time: 1:47:02 Average: 21:24.40 1-5 Split: 47
28 Blue Springs 679 21 25 187 215 231 246 -
Total Time: 1:48:03 Average: 21:36.54 1-5 Split: 4:05
29 Pembroke Hill 726 89 104 130 198 205 208 -
Total Time: 1:48:41 Average: 21:44.18 1-5 Split: 1:50
30 Wichita-East 729 31 87 170 214 227 229 244
Total Time: 1:48:55 Average: 21:46.83 1-5 Split: 3:35
31 Legend 730 1 53 216 226 234 243 245
Total Time: 1:48:38 Average: 21:43.41 1-5 Split: 5:39
32 Olathe-Northwest 745 17 67 207 219 235 241 -
Total Time: 1:49:51 Average: 21:58.18 1-5 Split: 4:28
33 Shawnee Mission East 766 70 84 197 203 212 240 -
Total Time: 1:49:36 Average: 21:55.07 1-5 Split: 2:12
34 OP-Blue Valley North 790 95 155 172 183 185 200 202
Total Time: 1:48:58 Average: 21:47.49 1-5 Split: 1:13
35 Maize 847 123 142 159 201 222 236 -
Total Time: 1:50:13 Average: 22:02.57 1-5 Split: 1:42
36 Har-Ber 921 115 163 188 213 242 250 -
Total Time: 1:52:52 Average: 22:34.30 1-5 Split: 3:22
37 Olathe-North 953 147 160 209 217 220 225 230
Total Time: 1:52:02 Average: 22:24.34 1-5 Split: 1:27
38 Topeka-Hayden 1179 223 232 238 239 247 248 249
Total Time: 2:01:08 Average: 24:13.53 1-5 Split: 2:16
Blue Boys 5000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 Brenneman Dylan 11 Spring Hill 16:38.1
2 Cortner Loki 10 Herculaneum 16:59.6 1
3 Miller Dalton 11 Grain Valley 17:10.3 2
4 Killingsworth Cabe 11 Metro Christian 17:13.5 3
5 Sinclair Grant 11 Andover Central 17:13.7 4
6 King Tyler 12 Raytown 17:15.6
7 Pieper Ryan 12 Herculaneum 17:18.8 5
8 ZIMMERMAN John 12 Girard 17:20.2 6
9 Tecce Cameron 12 Grain Valley 17:25.1 7
10 Webster Kallen 10 KC East Christian 17:27.3
11 Montano Emiliano 12 Wichita-West 17:30.1 8
12 Alvarez Michael 9 Wichita-West 17:30.3 9
13 Boatwright Austin 11 Maranatha Academy 17:31.2 10
14 Fonseca Jonathan 11 Wichita-West 17:38.4 11
15 Bedolla Alex 12 Emporia 17:38.9
16 Phillips Ethan 12 Tonganoxie 17:39.5 12
17 Cook Drew 11 Tonganoxie 17:39.7 13
18 Drohman Jess 11 Scott Community 17:40.2 14
19 Dammon Laike 12 Girard 17:42.6 15
20 Maddox John 11 Herculaneum 17:43.0 16
21 Quinly John 12 Bishop Miege 17:43.8 17
22 Brooks Devin 11 Fort Scott 17:44.7
23 Hughes Ryan 10 Girard 17:45.6 18
24 Lindbloom Dalton 12 Girard 17:46.2 19
25 Kline Joe 11 Humboldt 17:47.1
26 Keck Kevin 12 Grain Valley 17:49.5 20
27 Gary Ryan 10 Metro Christian 17:50.3 21
28 Brewster Brandyn 12 Wellsville 17:52.7
29 Duvall Ryan 11 Herculaneum 17:53.5 22
30 Rovenstine Luke 11 Kansas City Christia 17:54.2
31 Shultz Jimmy 11 Kansas City-Turner 17:57.7
32 Jones Noah 11 KC East Christian 18:01.4
33 Heckman Daniel 12 Harding Charter Prep 18:01.6
34 Shiner CJ 12 Maranatha Academy 18:02.6 23
35 Gerstmann Jack 12 Eudora 18:03.9 24
36 Gabrial Corbin 10 Grain Valley 18:08.4 25
37 Koch Cole 11 DeSoto (MO) 18:10.0 26
38 Lister Chance 11 Grain Valley 18:12.1 27
39 Allen Parker 11 Heritage Christian A 18:13.3
40 Lemon Reno 9 Chanute 18:15.0
41 Haskett Kimble 12 Eudora 18:15.2 28
42 Hole Zach 10 Wichita-Independent 18:15.3
43 Holly Simon 12 Atchison 18:15.5
44 Thrailkill Ryan 12 Norton Community 18:17.8
45 Flores Aldo 11 Wichita-West 18:18.6 29
46 Jackson Gunnar 11 Riley-Riley County 18:19.3 30
47 Walker Alstan 11 Maranatha Academy 18:20.1 31
48 McQueen Jayce 12 Eudora 18:20.6 32
49 Bomberger Matthew 10 St. Mary's Academy 18:20.6 33
50 Lierz Gavin 11 Hiawatha 18:20.9
51 Patterson Cale 10 Norton Community 18:20.9
52 Brett Kulp 9 Riley-Riley County 18:21.4 34
53 Pike Avery 12 Ellinwood 18:22.0
54 Mathis Trey 11 Spring Hill 18:22.1
55 Ruffcorn Joe 11 Basehor-Linwood 18:22.3 35
56 Salas Elijah 10 Wichita-West 18:22.8 36
57 Henderson Xavier 12 Maranatha Academy 18:23.1 37
58 Coon Bevin 12 Basehor-Linwood 18:27.8 38
59 Green Ethan 10 Metro Christian 18:29.1 39
60 Netter Ethan 12 Grain Valley 18:29.5 40
60 Hutchins Dylan 12 Scott Community 18:29.5 39
62 Mulligan Brady 12 Kaw Valley 18:30.1
63 Pfau Braeden 11 McLouth 18:31.0
64 Detter Nick 11 Andover Central 18:31.3 42
65 Black Aiden 11 Metro Christian 18:32.8 43
66 Ferguson Josh 12 Herculaneum 18:37.2 44
67 Newkirk Kyler 11 Girard 18:37.6 45
68 Katzenmeier Noah 10 Eudora 18:38.2 46
69 Horton Jonathon 10 Metro Christian 18:39.3 47
70 Taylor Brady 12 Chanute 18:40.1
71 Downey Benjamin 12 Christ Preparatory 18:41.8 48
72 Bailey Ben 12 Maranatha Academy 18:42.1 49
73 Jackson Garren 9 Riley-Riley County 18:42.6 50
74 Rovenstine Cooper 9 Kansas City Christia 18:44.3
75 Metz Gideon 11 Maranatha Academy 18:45.3 51
76 Aguirre Irvin 11 Kansas City-Turner 18:46.0
77 Hutchings Weston 9 Kansas City-Turner 18:47.2
78 Dodson Ashton 10 Douglass 18:48.9
79 Evans Daniel 12 Herculaneum 18:48.9 52
80 Staatz Dylan 12 Tonganoxie 18:49.3 53
81 Ballew David 12 KC East Christian 18:50.0
82 Kietzman Carter 11 Tonganoxie 18:50.6 54
83 Houk Brandt 12 Hiawatha 18:50.9
84 Hamman Chandler 10 Tonganoxie 18:51.2 55
85 Ryan Nathan 12 Grain Valley 18:53.7 56
86 Kasselman Jacob 11 Ellinwood 18:53.8
87 Huey Dalton 12 Riley-Riley County 18:55.7 57
88 Bales Branden 12 Independence 18:55.8
89 Taylor Gabriel 12 Eudora 18:57.8 58
90 Fleming Nathan 12 Christ Preparatory 18:57.9 59
91 Cutler Logan 10 Smithville 18:58.0 60
92 Funk Tristan 12 McLouth 18:58.2
93 Orth Tanner 12 Humboldt 18:59.7
94 Gutel Evan 11 Harding Charter Prep 19:00.3
95 Cardenas Seth 11 Scott Community 19:00.8 61
96 Finch Dylan 10 Raytown 19:01.7
97 Watkins Jace 9 Burlington 19:01.7
98 Termorshuizen Luke 9 Smithville 19:02.9 62
99 Boeving Jared 12 DeSoto (MO) 19:03.5 63
100 Stark Jared 11 Wichita Home School 19:06.9
101 Whalen Colin 12 Bishop Miege 19:07.1 64
102 Isle Jason 11 Chanute 19:08.9
103 Rodriguez Angel 9 Scott Community 19:09.1 65
103 Mattas Wyatt 11 Emporia 19:09.1
105 Gulick Brycen 12 Caney Valley 19:10.6
106 Koehn Caleb 10 Bennington 19:11.3
107 Butler Jordan 12 McLouth 19:12.8
108 Hawkinson Barnabas 12 Flint Hills Christia 19:13.1
109 Sowers Matthew 10 Atchison 19:16.3
110 Argo Steven 12 Metro Christian 19:19.9 66
111 Strom Tony 11 Riley-Riley County 19:21.3 67
112 Childs Austin 12 St. Mary's Academy 19:22.2 68
113 Yarnell Aaron 11 Erie 19:23.2
114 Bettis Tom 10 Raytown 19:24.3
115 Dean Henry 11 Christ Preparatory 19:24.9 69
116 Unruh Braydon 11 Christ Preparatory 19:25.7 70
117 Kuhlmann Isaac 11 Burlington 19:26.1
118 Foster Ian 9 Smithville 19:26.3 71
119 Faircloth Clayton 11 Eudora 19:28.6 72
120 Dawson Jaden 10 Bennington 19:30.0
121 Shutts Callen 11 Bishop Miege 19:30.9 73
122 Duff Drew 11 Scott Community 19:32.6 74
123 Yurosko Jake 11 Christ Preparatory 19:32.8 75
124 Sturgeon Caleb 11 Belle Plaine 19:34.2
125 LeBeau Conner 10 Scott Community 19:38.0 76
126 Wheatley Brennen 10 Atchison 19:40.7
127 Piper Austin 10 Atchison 19:40.9
128 North Trevor 10 Spring Hill 19:43.8
129 Thomas Noah 11 Herculaneum 19:43.8 77
130 Krueger Mark 10 Smithville 19:44.1 78
131 Nemer Noah 10 Spring Hill 19:45.9
132 Satzler Josiah 12 Riley-Riley County 19:46.1 79
133 Bourisaw Reece 9 Douglass 19:46.6
134 Ferguson Bret 10 Girard 19:46.6 80
135 Hollond Sterling 9 Basehor-Linwood 19:46.9 81
136 Lozano Irvin 12 Scott Community 19:50.1 82
137 Carlson Savier 10 Emporia 19:50.2
138 Uphoff Cole 10 Riley-Riley County 19:51.8 83
139 Myers PJ 9 Eskridge-Mission Val 19:52.5
140 Matson Patrick 9 Sunrise Christian Ac 19:52.6
141 Williams James 12 St. Mary's Academy 19:52.9 84
142 Ellington Keegan 9 Andover Central 19:53.5 85
143 Pearson Zach 9 Wellsville 19:53.5
144 Bowman Bryce 9 Wichita-Independent 19:55.0
145 Missey Dalton 12 DeSoto (MO) 19:55.1 86
146 Peek Michael 9 St. Mary's Academy 19:55.4 87
147 Vonderbrink Jordan 11 Eudora 19:55.4 88
148 Jameison Graham 9 Metro Christian 19:57.5 89
149 Morgan Calvin 9 Tonganoxie 19:58.6 90
150 Miller Tyler 12 Basehor-Linwood 19:58.8 91
151 Wasson Gabriel 11 Douglass 19:59.9
152 Joel Conneally 11 Kansas City Christia 20:00.3
153 Wilson Jacob 9 Andover Central 20:00.4 92
154 Smith Ross 11 Heritage Christian A 20:02.1
155 Jackson Vanderark 11 Kansas City Christia 20:02.3
156 Smith Jacob 12 Independence 20:02.4
157 Herget Kory 9 DeSoto (MO) 20:02.5 93
158 Unterseher Kade 11 Norton Community 20:03.2
159 Mitchell Jacob 12 Bishop Miege 20:04.9 94
160 Gager Matthew 12 Smithville 20:05.5 95
161 Goertzen Tanner 10 Andover Central 20:05.6 96
162 Daly Matthew 12 Bishop Miege 20:08.2 97
163 Shorney Aden 12 Basehor-Linwood 20:08.3 98
164 Hageman Sam 11 Burlington 20:10.6
165 McKinney Skyler 12 DeSoto (MO) 20:12.1 99
166 Kremer Kerri 12 St. Mary's Academy 20:12.6 100
Blue Boys 5000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Grain Valley 81 2 7 20 25 27 40 56
Total Time: 1:28:46 Average: 17:45.03 1-5 Split: 1:02
2 Herculaneum 88 1 5 16 22 44 52 77
Total Time: 1:28:32 Average: 17:42.38 1-5 Split: 1:38
3 Wichita-West 93 8 9 11 29 36 - -
Total Time: 1:29:20 Average: 17:51.97 1-5 Split: 53
4 Girard 103 6 15 18 19 45 80 -
Total Time: 1:29:12 Average: 17:50.39 1-5 Split: 1:18
5 Maranatha Academy 150 10 23 31 37 49 51 -
Total Time: 1:30:59 Average: 18:11.78 1-5 Split: 1:11
6 Metro Christian 153 3 21 39 43 47 66 89
Total Time: 1:30:45 Average: 18:08.97 1-5 Split: 1:26
7 Tonganoxie 187 12 13 53 54 55 90 -
Total Time: 1:31:51 Average: 18:22.03 1-5 Split: 1:12
8 Eudora 188 24 28 32 46 58 72 88
Total Time: 1:32:16 Average: 18:27.10 1-5 Split: 54
9 Riley-Riley County 238 30 34 50 57 67 79 83
Total Time: 1:33:41 Average: 18:44.02 1-5 Split: 1:02
10 Scott Community 253 14 39 61 65 74 76 82
Total Time: 1:33:52 Average: 18:46.39 1-5 Split: 1:53
11 Andover Central 319 4 42 85 92 96 - -
Total Time: 1:35:45 Average: 19:08.87 1-5 Split: 2:52
12 Christ Preparatory 321 48 59 69 70 75 - -
Total Time: 1:36:03 Average: 19:12.59 1-5 Split: 51
13 Basehor-Linwood 343 35 38 81 91 98 - -
Total Time: 1:36:44 Average: 19:20.79 1-5 Split: 1:46
14 Bishop Miege 345 17 64 73 94 97 - -
Total Time: 1:36:35 Average: 19:18.93 1-5 Split: 2:25
15 Smithville 366 60 62 71 78 95 - -
Total Time: 1:37:17 Average: 19:27.30 1-5 Split: 1:08
16 DeSoto (MO) 367 26 63 86 93 99 - -
Total Time: 1:37:23 Average: 19:28.60 1-5 Split: 2:03
17 St. Mary's Academy 372 33 68 84 87 100 - -
Total Time: 1:37:44 Average: 19:32.72 1-5 Split: 1:53
Crimson Boys 5000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 Flores Greg 12 Leavenworth 16:15.2 1
2 Wilson Matthew 12 Wichita-Kapaun-Mt Ca 16:31.2 2
3 Kossover Ethan 11 Maize South 16:33.0 3
4 Parson Ryan 11 Farmington 16:33.3 4
5 Cruz Marcelo 11 Dodge City 16:34.7 5
6 Balleau Zach 12 Eureka 16:35.3 6
7 Depenbusch Kerby 10 Great Bend 16:36.6
8 Luft Jason 11 Dodge City 16:38.6 7
9 Shields John Mark 12 Lexington 16:40.8 8
10 Contreras Diego 11 Rogers 16:45.2 9
11 Cropp Cason 12 Topeka-Washburn Rura 16:45.3 10
12 Moen Alex 11 Andover 16:51.4 11
13 Podlena Dawson 11 Topeka-Seaman 16:51.7 12
14 Procell Christian 9 Nixa 16:52.2 13
15 Merriman Bryce 10 Maize South 16:52.9 14
16 Kile Caleb 12 Mulvane 16:56.1
17 Tupper James 12 Joplin 16:56.7 15
18 Zeeff Bradley 11 Olathe-South 16:57.6 16
19 Moes Caleb 12 OP-Blue Valley West 16:57.9 17
20 Wilkinson Erik 11 Lenexa-St. James Aca 17:00.3 18
21 Pearson Elliot 12 Siloam Springs 17:01.3 19
22 Flanders Pierce 11 Topeka-Washburn Rura 17:01.9 20
23 Salinas David 11 Rogers 17:04.5 21
24 Murillo Luis 12 DeSoto (KS) 17:05.6 22
25 Thissen Hunter 12 Maize South 17:07.3 23
26 Hodge Travis 12 DeSoto (KS) 17:07.7 24
27 Grega Justin 10 Mill Valley 17:09.4 25
28 Knapp Michael 11 Topeka-Washburn Rura 17:10.2 26
29 Hawkins Connor 12 Andover 17:10.9 27
30 Reed Josh 11 Salina South 17:11.7
31 Hyde Tyler 12 Leavenworth 17:11.9 28
32 Roths Lucas 12 Ness City 17:12.8
33 Jones Jonathan 10 Derby 17:13.8 29
34 Coad Tyler 10 Mill Valley 17:14.0 30
35 McElrath Matt 10 Farmington 17:18.4 31
36 Fite Jordan 12 Nixa 17:19.7 32
37 Haney AJ 12 Olathe-South 17:21.4 33
38 Letcher Jackson 9 Platte County 17:23.4 34
39 Overby Sam 9 Leavenworth 17:25.6 35
40 Reeves Evan 11 Farmington 17:26.2 36
41 Loeffler Robert 12 Newton 17:26.6 37
42 Hengeli Sam 12 Olathe-South 17:27.3 38
43 Jones Max 11 Mill Valley 17:29.5 39
44 Reinke Jared 12 Olathe-South 17:29.6 40
45 Molengraft Stephen 11 Eureka 17:29.7 41
46 Horn Connor 11 Olathe-South 17:30.3 42
47 Fields Garrett 12 Mill Valley 17:30.6 43
48 Marquez Javier 9 Dodge City 17:31.3 44
49 Bender Andrew 10 Rogers 17:32.7 45
50 Brozek Andrew 10 Joplin 17:33.3 46
51 Vasquez Eric 11 Great Bend 17:34.0
52 Rabanlaes Leo 12 Carthage 17:34.3 47
53 Ultreas Alex 11 Dodge City 17:35.5 48
54 Espinosa Miguel 12 Junction City 17:35.8 49
55 Eckerman Brandon 12 Maize South 17:36.6 50
56 Gerlach Kade 11 Mulvane 17:37.5
57 Kaminsky Ivan 9 Olathe-Northwest 17:38.2 51
58 Jimerson Blaine 11 Joplin 17:39.0 52
59 Hensley Clay 11 Carthage 17:39.1 53
60 LaPlante Daniel 12 Lenexa-St. James Aca 17:39.2 54
61 Gaeta Ricardo 11 Lexington 17:39.5 55
62 Calderon Ignacio 12 Dodge City 17:41.4 56
63 Munsell Keaton 9 Salina South 17:41.9
64 Starchman Trenton 10 Carthage 17:42.6 57
65 Moreno Edgar 11 Liberal 17:43.1 58
66 Schmidt Riley 12 Carthage 17:43.2 59
67 Jensen Jordon 11 Topeka-Seaman 17:47.0 60
68 Steinert Matt 12 Andover 17:47.5 61
69 Benefiel Cameron 12 Derby 17:47.7 62
70 Tovilla Emilio 12 Liberal 17:49.5 63
71 Gipprich Nathan 10 Pine Creek 17:50.0 64
72 O'Connell Connor 10 Andover 17:50.0 65
73 Seaba Trey 11 Olathe-Northwest 17:50.1 66
74 Shryock Lucas 10 Olathe-South 17:50.2 67
75 Henderson Hunter 10 Shawnee Heights 17:50.2
76 Calmo Poli 12 Lexington 17:52.0 68
77 Shayler Jack 12 Derby 17:52.3 69
78 Losier Jack 10 OP-Blue Valley West 17:52.7 70
79 Craine Brandon 11 Joplin 17:52.8 71
80 Nelson Caleb 12 Newton 17:53.1 72
81 Loethen Noah 11 Topeka-Seaman 17:53.2 73
82 McClurg Greg 12 Liberal 17:54.2 74
83 Overbeck Gavin 10 Mill Valley 17:54.6 75
84 Ramirez Damian 10 Lexington 17:55.8 76
85 Oyler Jacob 10 Farmington 17:56.4 77
86 Newport Jeremy 11 Wichita-Trinity 17:56.7 78
87 Pederson Nathan 12 Lawrence 17:57.2 79
88 Marquez Felix 12 Dodge City 17:58.4 80
89 Daniels Ben 11 Nixa 17:59.0 81
90 Martin Ben 11 Wichita-Trinity 17:59.1 82
91 Magnuson Britt 9 Maize South 17:59.4 83
92 Bethel Wesley 11 McDonald County 17:59.9 84
93 Ramseyer Taylor 11 DeSoto (KS) 18:00.3 85
94 Bachura Daniel 12 Council Grove 18:02.1 86
95 Meadows Ryan 10 Nixa 18:02.7 87
96 Moore Jack 9 Lenexa-St. James Aca 18:02.9 88
97 Coacher Jakob 11 Mill Valley 18:03.7 89
98 Jumping Eagle Carson 10 Lawrence 18:04.1 90
99 Cottam Sam 11 Eureka 18:04.4 91
100 Mick Garrett 10 Newton 18:05.2 92
101 Detering Jacob 11 Eureka 18:05.2 93
102 Griffith Adam 11 Farmington 18:06.8 94
103 Clothier Grant 11 Goddard Eisenhower 18:07.6 95
104 Huerter Ben 12 Lenexa-St. James Aca 18:07.8 96
105 Fusco Brendan 10 Nixa 18:09.0 97
106 Tischauser Branton 10 Council Grove 18:09.4 98
107 Shaw Braden 10 Mill Valley 18:09.4 99
108 Sturgeon Colton 11 Topeka-Seaman 18:09.5 100
109 Torres Matthew 12 Wichita-Southeast 18:09.6 101
110 Chance Alex 12 Liberal 18:10.4 102
111 Kerr Brandon 12 Maize South 18:11.5 103
112 Brown Erik 10 Newton 18:11.7 104
113 Cordova Keegan 9 Platte County 18:11.7 105
114 Hughes Carson 10 Gardner-Edgerton 18:12.4 106
115 Unruh John 11 Wichita-Trinity 18:13.4 107
116 Cooper Cole 12 McDonald County 18:16.3 108
117 Bohneman Daniel 9 Leavenworth 18:19.2 109
118 Wallis Parker 11 Siloam Springs 18:20.0 110
119 Groth Brett 11 Dodge City 18:20.5 111
120 Christiansen Zach 10 Eureka 18:20.8 112
121 Young Landon 11 Wichita-Trinity 18:20.9 113
122 Thomas Marquez 12 Wichita-Southeast 18:21.3 114
123 Forrer John 10 Topeka-Seaman 18:22.7 115
124 FAVREAU LOGAN 11 Oak Park 18:22.8 116
125 Blaufuss Sam 11 Newton 18:23.2 117
126 Sykes Michael 12 Pine Creek 18:23.5 118
127 Siemens Angus 12 Newton 18:23.7 119
128 Ramos Kale 11 Goddard 18:23.8
129 Southard Connar 11 Pittsburg 18:24.8 120
130 Hammitt Braden 12 Nixa 18:25.8 121
131 Banash Kyle 10 Lenexa-St. James Aca 18:26.0 122
132 Carson Ben 11 Topeka-Washburn Rura 18:27.5 123
133 Griese Chris 11 Leavenworth 18:27.7 124
134 Burkholder Max 12 Topeka-Washburn Rura 18:27.8 125
135 Hoeffner Brandon 11 Topeka-Washburn Rura 18:27.9 126
136 Hess Justice 11 Topeka-Washburn Rura 18:28.1 127
137 Jaquez Armando 11 Great Bend 18:28.4
138 McElwee Jon 11 OP-Blue Valley West 18:28.4 128
139 Travis Gyuran 11 Council Grove 18:28.8 129
140 VanMeerhaeghe Andre 10 DeSoto (KS) 18:29.4 130
141 Jones Trevor 11 OP-Blue Valley West 18:29.5 131
142 Hubert Sam 9 DeSoto (KS) 18:29.9 132
143 Bryan Luke 10 Rogers 18:31.7 133
144 Staats Keegan 9 OP-Blue Valley West 18:31.8 134
145 Edwards Evan 10 Platte County 18:32.0 135
146 Lopez Matthew 12 Carthage 18:32.1 136
147 Heinen Nathan 10 Topeka-Seaman 18:32.6 137
148 Garcia Jesse 12 Rogers 18:32.8 138
149 Wilson John David 12 Eureka 18:33.0 139
150 Bloom Matthew 11 Wichita-Northwest 18:33.4 140
151 Cochran Trent 9 Gardner-Edgerton 18:33.5 141
152 Heath Jaxon 11 Council Grove 18:34.5 142
153 Crandall Bobby 11 Wichita-Kapaun-Mt Ca 18:34.5 143
154 Kurz Ben 11 Leavenworth 18:35.7 144
155 Lauffer Curtis 11 Maize South 18:35.9 145
156 Doll Ryan 12 Liberal 18:36.1 146
157 Gilliam Chris 12 Wichita-Southeast 18:37.0 147
158 Humphrey Connor 12 Siloam Springs 18:37.1 148
159 Smith Noah 11 Rogers 18:39.1 149
160 Prescott Garrett 11 Lawrence 18:39.8 150
161 Moen Asher 9 Andover 18:39.9 151
162 Hawkins Josh 10 Pine Creek 18:41.0 152
163 Loesing Ryan 11 Wichita-South 18:41.4 153
164 Schneider Chris 11 Topeka-Seaman 18:42.0 154
165 Wahab Auneek 12 Oak Park 18:42.1 155
166 Ventura Elijah 10 Joplin 18:42.4 156
167 Bolen Zack 10 Junction City 18:45.4 157
168 Blosser Kai 12 Lawrence 18:46.1 158
169 Anglemyer Logan 9 Wichita-Northwest 18:46.3 159
170 Goeckel Matt 10 Council Grove 18:46.7 160
171 Pateidl Hayes 10 OP-Blue Valley West 18:47.3 161
172 Trempy Gabriel 11 Derby 18:48.4 162
173 Lu Jason 11 Goddard Eisenhower 18:49.2 163
174 Borunda Antonio 9 Liberal 18:49.9 164
175 Bjustrom Nick 10 Platte County 18:50.8 165
176 Curtis Caleb 10 McDonald County 18:51.7 166
177 Kitchen Joseph 9 Wichita-Northwest 18:51.9 167
178 Kroeker Drew 9 Pine Creek 18:52.4 168
179 Crandall Johnny 11 Wichita-Kapaun-Mt Ca 18:53.8 169
180 Taylor Alec 12 Topeka-West 18:54.8
181 Melendez Hector 9 Lexington 18:55.3 170
182 Hernandez Adam 9 Wichita-Kapaun-Mt Ca 18:56.8 171
183 Roberts Ben 9 Goddard Eisenhower 18:59.2 172
184 Smith Luke 10 Wichita-Southeast 18:59.6 173
185 Joy Cole 10 Shawnee Heights 18:59.8
186 Amstutz Paul 12 Wichita-Trinity 19:00.9 174
187 Watson Reece 9 Pittsburg 19:02.9 175
188 McQuality Jackson 12 DeSoto (KS) 19:03.2 176
189 Wolters Drake 11 Salina South 19:03.4
190 Leachman Isaac 10 Siloam Springs 19:03.7 177
191 Owens LarVonte 10 Wichita-South 19:04.7 178
192 Shook Carter 10 Lawrence 19:04.9 179
193 King James 10 McDonald County 19:04.9 180
194 Silmon Cody 10 Wichita-South 19:05.0 181
195 Norwood Bobby 12 Siloam Springs 19:06.4 182
196 Bina Crayton 9 Wichita-Kapaun-Mt Ca 19:07.3 183
197 Ashby Derek 10 Pine Creek 19:07.5 184
198 Edwards Conner 12 Derby 19:08.7 185
199 Moreno Javier 10 Newton 19:08.9 186
200 DeBlois Gage 9 Farmington 19:09.5 187
201 Reyes Kevin 11 Wichita-Southeast 19:10.3 188
202 Osvig Adam 10 Olathe-Northwest 19:10.8 189
203 Capehart Aaron 12 Siloam Springs 19:11.3 190
204 Long Hunter 11 Platte County 19:11.6 191
205 Rios Gus 9 Topeka 19:12.2
206 Dotson Mitchell 12 Nixa 19:12.3 192
207 Wallace Charlie 10 Lenexa-St. James Aca 19:13.1 193
208 Sublett Sky 12 Wichita-Northwest 19:15.6 194
209 ABAN TJHKJOUK 11 Oak Park 19:15.9 195
210 Martin Brandon 9 Goddard Eisenhower 19:16.4 196
211 Whitehead Clayton 9 Carthage 19:17.4 197
212 Tweedy Colton 11 McDonald County 19:17.5 198
213 Zink Cory 9 Olathe-Northwest 19:20.2 199
214 Niederee Jack 9 Wichita-Kapaun-Mt Ca 19:21.1 200
215 Brown Tyler 10 Valley Center 19:21.9
216 Boyles David 11 Pine Creek 19:24.2 201
217 Beltran Juan 11 Liberal 19:25.7 202
218 Boline Andrew 10 Gardner-Edgerton 19:26.2 203
219 Sumner Derrick 12 Pittsburg 19:27.0 204
220 Hoffman Seth 10 Pittsburg 19:28.5 205
221 Westerhaus Kody 9 Junction City 19:28.9 206
222 Whitson Jacob 10 Wichita-Northwest 19:30.8 207
223 Otte Ben 11 Lawrence 19:30.8 208
224 Pogue Garrett 11 Gardner-Edgerton 19:31.4 209
225 Davis Isaiah 11 Great Bend 19:32.5
226 Huebert Robert 10 OP-Blue Valley West 19:34.1 210
227 Stafford Michael 12 Wichita-South 19:34.4 211
228 Corbin Joe 11 Gardner-Edgerton 19:34.5 212
229 NG WILLIAM 11 Oak Park 19:36.4 213
230 Dunwiddie Brendan 11 Olathe-Northwest 19:36.6 214
231 Steuart Sam 12 Shawnee Heights 19:37.5
232 Macken Andrew 11 Oak Park 19:38.7 215
233 Valliere Robbie 12 Wichita-Kapaun-Mt Ca 19:39.0 216
234 Phillips Lincoln 9 Wichita-Northwest 19:39.6 217
235 Galarza Dominic 10 Junction City 19:40.6 218
236 Bateman Trevor 11 Andover 19:41.7 219
237 Evarts Konnor 12 Shawnee Heights 19:45.7
238 Boillat Kyle 12 Eureka 19:45.9 220
239 Greening Michael 11 Goddard Eisenhower 19:48.1 221
240 Jacobsen Joseph 11 Wichita-South 19:50.8 222
241 Hawks Colby 11 Olathe-Northwest 19:51.8 223
242 Bright Dimitrius 10 Oak Park 19:55.5 224
243 Southard Cade 10 Pittsburg 19:55.7 225
244 Brown Will 10 Wichita-Trinity 19:56.9 226
245 Aguinaga Jose 12 Wichita-Southeast 20:00.6 227
246 Abercrombie Grant McDonald County 20:02.7 228
247 Ramirez Raul 12 Junction City 20:03.4 229
248 Sola Joshua 12 Gardner-Edgerton 20:03.9 230
249 Maksudian Jared 11 Platte County 20:05.6 231
250 KRANZ THOMAS 12 Oak Park 20:08.2 232
Crimson Boys 5000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Dodge City 160 5 7 44 48 56 80 111
Total Time: 1:26:02 Average: 17:12.26 1-5 Split: 1:07
2 Olathe-South 169 16 33 38 40 42 67 -
Total Time: 1:26:47 Average: 17:21.21 1-5 Split: 33
3 Maize South 173 3 14 23 50 83 103 145
Total Time: 1:26:09 Average: 17:13.80 1-5 Split: 1:27
4 Mill Valley 212 25 30 39 43 75 89 99
Total Time: 1:27:18 Average: 17:27.58 1-5 Split: 46
5 Farmington 242 4 31 36 77 94 187 -
Total Time: 1:27:21 Average: 17:28.19 1-5 Split: 1:34
6 Leavenworth 297 1 28 35 109 124 144 -
Total Time: 1:27:40 Average: 17:31.88 1-5 Split: 2:13
7 Topeka-Washburn Rura 304 10 20 26 123 125 126 127
Total Time: 1:27:53 Average: 17:34.49 1-5 Split: 1:43
8 Nixa 310 13 32 81 87 97 121 192
Total Time: 1:28:23 Average: 17:40.48 1-5 Split: 1:17
9 Andover 315 11 27 61 65 151 219 -
Total Time: 1:28:20 Average: 17:39.92 1-5 Split: 1:49
10 Joplin 340 15 46 52 71 156 - -
Total Time: 1:28:45 Average: 17:44.81 1-5 Split: 1:46
11 Eureka 343 6 41 91 93 112 139 220
Total Time: 1:28:36 Average: 17:43.04 1-5 Split: 1:46
12 Rogers 346 9 21 45 133 138 149 -
Total Time: 1:28:27 Average: 17:41.33 1-5 Split: 1:48
13 Carthage 352 47 53 57 59 136 197 -
Total Time: 1:29:11 Average: 17:50.20 1-5 Split: 58
14 Topeka-Seaman 360 12 60 73 100 115 137 154
Total Time: 1:29:04 Average: 17:48.78 1-5 Split: 1:32
15 Lexington 377 8 55 68 76 170 - -
Total Time: 1:29:04 Average: 17:48.64 1-5 Split: 2:15
16 Lenexa-St. James Aca 378 18 54 88 96 122 193 -
Total Time: 1:29:16 Average: 17:51.17 1-5 Split: 1:26
17 DeSoto (KS) 393 22 24 85 130 132 176 -
Total Time: 1:29:13 Average: 17:50.52 1-5 Split: 1:25
18 Newton 422 37 72 92 104 117 119 186
Total Time: 1:30:00 Average: 17:59.89 1-5 Split: 57
19 Liberal 443 58 63 74 102 146 164 202
Total Time: 1:30:14 Average: 18:02.61 1-5 Split: 53
20 OP-Blue Valley West 480 17 70 128 131 134 161 210
Total Time: 1:30:21 Average: 18:04.05 1-5 Split: 1:34
21 Derby 507 29 62 69 162 185 - -
Total Time: 1:30:51 Average: 18:10.16 1-5 Split: 1:55
22 Wichita-Trinity 554 78 82 107 113 174 226 -
Total Time: 1:31:31 Average: 18:18.16 1-5 Split: 1:05
23 Council Grove 615 86 98 129 142 160 - -
Total Time: 1:32:02 Average: 18:24.26 1-5 Split: 45
24 Platte County 630 34 105 135 165 191 231 -
Total Time: 1:32:10 Average: 18:25.87 1-5 Split: 1:49
25 Siloam Springs 636 19 110 148 177 182 190 -
Total Time: 1:32:09 Average: 18:25.66 1-5 Split: 2:06
26 Lawrence 656 79 90 150 158 179 208 -
Total Time: 1:32:32 Average: 18:30.38 1-5 Split: 1:08
27 Wichita-Kapaun-Mt Ca 668 2 143 169 171 183 200 216
Total Time: 1:32:04 Average: 18:24.67 1-5 Split: 2:37
28 Pine Creek 686 64 118 152 168 184 201 -
Total Time: 1:32:55 Average: 18:34.83 1-5 Split: 1:18
29 Olathe-Northwest 719 51 66 189 199 214 223 -
Total Time: 1:33:36 Average: 18:43.17 1-5 Split: 1:59
30 Wichita-Southeast 723 101 114 147 173 188 227 -
Total Time: 1:33:18 Average: 18:39.51 1-5 Split: 1:01
31 McDonald County 736 84 108 166 180 198 228 -
Total Time: 1:33:31 Average: 18:42.05 1-5 Split: 1:18
32 Goddard Eisenhower 847 95 163 172 196 221 - -
Total Time: 1:35:01 Average: 19:00.06 1-5 Split: 1:41
33 Junction City 859 49 157 206 218 229 - -
Total Time: 1:35:34 Average: 19:06.76 1-5 Split: 2:28
34 Wichita-Northwest 867 140 159 167 194 207 217 -
Total Time: 1:34:58 Average: 18:59.54 1-5 Split: 58
35 Gardner-Edgerton 871 106 141 203 209 212 230 -
Total Time: 1:35:18 Average: 19:03.56 1-5 Split: 1:23
36 Oak Park 894 116 155 195 213 215 224 232
Total Time: 1:35:36 Average: 19:07.13 1-5 Split: 1:16
37 Pittsburg 929 120 175 204 205 225 - -
Total Time: 1:36:19 Average: 19:15.73 1-5 Split: 1:31
38 Wichita-South 945 153 178 181 211 222 - -
Total Time: 1:36:17 Average: 19:15.22 1-5 Split: 1:10
Gold Boys 5000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
=================================================================
1 Roberts Paul 12 Lyons 15:10.9
2 Breaux Adam 12 College Park 15:39.9 1
3 Adams Clayton 11 Kearney 15:49.4 2
4 Berry Cody 12 Blue Springs 15:51.1 3
5 Shanahan Michael 12 OP-St. Thomas Aquina 15:53.7 4
6 Mugeche Victor 10 Blue Springs 15:57.2 5
7 Matteucci Nicky 12 Parkway South 15:58.7 6
8 Wiederholt Joey 12 Stilwell-Blue Valley 16:00.5 7
9 Osen Riley 12 Winfield 16:03.3
10 Klemz Jacob 12 Topeka-Hayden 16:04.9 8
11 Cole Will 11 OP-St. Thomas Aquina 16:06.7 9
12 Topini Alessandro 11 College Park 16:07.8 10
13 Cheeseman Carter 9 Brentwood Academy 16:13.0 11
14 Luder John 11 Rockhurst 16:13.6 12
15 Hargis Bristol 12 Webb City 16:14.8 13
16 Sugg TJ 12 Har-Ber 16:17.5 14
17 Letner George 12 Baldwin 16:19.1 15
18 True Kyler 11 Olpe 16:22.7
19 Flood Ryan 10 Liberty 16:22.7 16
20 Bell Joshua 12 Brentwood Academy 16:23.1 17
21 Schroeder Cooper 10 Manhattan 16:23.6 18
22 Gill Alex 11 OP-St. Thomas Aquina 16:24.1 19
23 Satterthwaite Pace 12 Norman 16:25.5 20
24 Johnson Scott 11 Legend 16:26.4 21
25 Arnspiger John 11 Shawnee Mission East 16:26.9 22
26 Greiner Kolby 9 Iowa City West 16:27.0 23
27 Frazier Jack 12 Staley 16:29.3 24
28 Hauschild Oaklee 10 Blue Springs 16:29.7 25
29 Petracek Daniel 12 OP-St. Thomas Aquina 16:30.1 26
30 Williams Zackery 10 College Park 16:30.6 27
31 Donley Ethan 12 Lawrence-Free State 16:30.9 28
32 Tula Marcus 11 Garden City 16:32.4 29
33 Wilkerson Sam 12 Rockhurst 16:32.5 30
34 Schmidt Robbie 11 Topeka-Hayden 16:32.8 31
35 Quinn Daylan 12 Liberty (Mountain Vi 16:34.6
36 Elliott Will 12 OP-Blue Valley North 16:35.1 32
37 Karanja Patrick 12 Iowa City West 16:35.8 33
38 Renner Michael 12 Brentwood Academy 16:37.8 34
39 Eastham Tristan 12 OP-Blue Valley South 16:38.6 35
40 Johnson Zan 12 Olathe-North 16:42.5 36
41 Donahue Keegan 12 Stilwell-Blue Valley 16:42.6 37
42 Miller Dylan 10 OP-Blue Valley South 16:43.2 38
43 Bode Ryan 11 Parkway South 16:44.1 39
44 Ryan Gray 12 Rockhurst 16:45.4 40
45 Rodvelt Tyler 10 Staley 16:46.6 41
46 LeBourveau Andrew 10 OP-St. Thomas Aquina 16:47.0 42
47 Smith Mason 11 Blue Springs South 16:47.9 43
48 Kraus Robert 10 College Park 16:48.0 44
49 Jones Reece 9 Pembroke Hill 16:48.3 45
50 Nuessen Zach 12 Olpe 16:48.7
51 Becker Paul 12 Wichita-Bishop Carro 16:48.9 46
52 Rast Landon 10 Legend 16:49.3 47
53 Dahle Tucker 11 Central (St. Joseph) 16:49.6 48
54 Rast Luke 12 Legend 16:50.4 49
55 Miller Grant 11 Webb City 16:52.1 50
56 Pretz Sam 12 Staley 16:53.6 51
57 Seagraves zephry 11 College Station 16:55.4 52
58 Guzman Eli 10 Park Hill South 16:55.9 53
59 Martin Max 11 Liberty 16:56.5 54
60 Kernell Luke 12 Liberty North 16:56.9 55
61 Pease Bradley 10 College Park 16:57.2 56
62 Toomey Danny 11 Rockhurst 16:57.4 57
63 Ewer Jacob 9 Kearney 16:57.5 58
64 Frick Ewan 10 Park Hill South 16:58.6 59
65 Roach Grant 12 Mill Valley 16:59.6
66 Young Jack 11 Shawnee Mission East 16:59.8 60
67 Constant Beau 11 OP-Blue Valley South 17:00.3 61
68 Feeley Nick 12 Iowa City West 17:01.1 62
69 Wetter Walker 12 Francis Howell 17:02.1 63
70 Bresette William 12 Rockhurst 17:02.6 64
71 Mitchell Cashion 10 College Station 17:02.7 65
72 Heikes Josiah 11 Olathe-North 17:02.9 66
73 Birch Jeffrey 11 Wichita-Bishop Carro 17:03.7 67
74 Hockenbury Tanner 12 Lawrence-Free State 17:04.1 68
75 Meng Lance 12 Shawnee Mission East 17:04.1 69
76 Ramirez Sandro Har-Ber 17:04.5 70
77 Alvarado Josue 12 Manhattan 17:04.5 71
78 Casey Sammy 12 Har-Ber 17:04.8 72
79 Riddle Ryan 10 Webb City 17:04.9 73
80 Roberts Connor 10 OP-Blue Valley South 17:05.0 74
81 Schloegel Noah 11 Rockhurst 17:05.5 75
82 McClain Gabe 9 Blue Springs 17:06.7 76
83 Filkowski Adam 12 College Park 17:07.3 77
84 Schneider Matthew 12 Iowa City West 17:08.1 78
85 Ali Ali 11 Iowa City West 17:08.9 79
86 Colner Brandon 12 Liberty 17:09.0 80
87 Powell Andrew 12 Brentwood Academy 17:09.3 81
88 Butler Anthony 12 Liberty 17:09.5 82
89 Grasing Danny 11 OP-St. Thomas Aquina 17:10.1 83
90 O'Hara Liam 11 OP-Blue Valley North 17:10.1 84
91 Miller Josh 12 Legend 17:10.5 85
92 Anima Martin 10 Wichita-North 17:10.8 86
93 Lee Luke 10 OP-St. Thomas Aquina 17:11.8 87
94 Walker Carsen 11 Blue Springs 17:11.9 88
95 Elwood Sam 11 Brentwood Academy 17:12.9 89
96 Encarnacion Victor 12 Webb City 17:13.0 90
97 Myscofski Brock 12 Central (St. Joseph) 17:13.2 91
98 Chaparro Erik 11 Garden City 17:15.1 92
99 Small Boston 10 Central (St. Joseph) 17:15.7 93
100 Porter Matthew 9 Brentwood Academy 17:15.8 94
101 Shanks Trevor 11 Webb City 17:16.0 95
102 Marshall Mason 9 Kearney 17:17.4 96
103 Podhajsky Austin 10 Legend 17:18.3 97
104 Nichols Dustin 10 Olathe-North 17:18.3 98
105 Cervantes Javier 10 Garden City 17:19.9 99
106 Spiegel Carson 11 Edmond Santa Fe 17:20.5 100
107 Beach Brian 9 Olathe-North 17:21.3 101
108 Floyd Colin 11 Stilwell-Blue Valley 17:22.3 102
109 Taylor Matt 12 OP-Blue Valley North 17:22.4 103
110 Bailey Jacob 9 Baldwin 17:22.8 104
111 Brittain Ethan 12 Wichita-North 17:23.2 105
112 Gomez Juan 11 Har-Ber 17:25.2 106
113 Owens Adam 11 Stilwell-Blue Valley 17:25.3 107
114 Stebbins Andy 12 Stilwell-Blue Valley 17:25.8 108
115 Lindsay Aaron 12 Wichita-Haysville-Ca 17:26.4 109
116 Capron Tadd 11 Webb City 17:26.8 110
117 Jones Nate 10 Maize 17:27.9 111
118 Pendley-Griffin Ansel 10 Norman 17:28.1 112
119 Noble Justin 12 Maize 17:28.2 113
120 Peralta Alex Edmond Santa Fe 17:29.3 114
121 Palausky Adam 12 Rockhurst 17:29.4 115
122 Wiggins Mick 11 Shawnee Mission East 17:29.7 116
123 Pearson Colton 12 Edmond Santa Fe 17:31.3 117
124 Gorman Hunter 12 College Station 17:32.3 118
125 Rouse Trey 10 Park Hill South 17:32.5 119
126 Hesse Wayne 10 Wichita-Bishop Carro 17:32.5 120
127 Harding Matt 9 Wichita-Bishop Carro 17:32.7 121
128 Carver Jack 10 Maize 17:32.9 122
129 Loewe Jonah 10 Blue Springs 17:32.9 123
130 Ragusin Austin 12 OP-Blue Valley South 17:33.5 124
131 Greenlee Jon 12 Wichita-Haysville-Ca 17:33.7 125
132 Martinez Alejandro 12 Manhattan 17:33.8 126
133 Callahan Devin 11 Ladue Horton Watkins 17:33.8 127
134 Durkin Liam 11 Blue Springs South 17:34.4 128
135 O'Day Raymond 12 Wichita-East 17:35.5 129
136 Ecord Kael 9 Maize 17:35.8 130
137 Peat Austin 11 Brentwood Academy 17:36.4 131
138 Logback Logan 10 Manhattan 17:36.7 132
139 Peiffer JD 11 Parkway South 17:37.1 133
140 Cooper Cole 9 Webb City 17:37.1 134
141 Eason Major 9 College Station 17:37.6 135
142 Bahr Jake 11 Central (St. Joseph) 17:38.5 136
143 Mershon Ward 12 Staley 17:38.7 137
144 Kastendick Andrew 12 OP-Blue Valley North 17:38.8 138
145 Webb Riley 11 Wichita-Bishop Carro 17:39.8 139
146 Witt Ryan 11 Ladue Horton Watkins 17:40.3 140
147 Southall Damon 12 Liberty 17:41.0 141
148 Breneman Layne 10 Lee's Summit 17:41.2 142
149 Grover Zach 10 Blue Springs South 17:41.3 143
150 Bright Christian 11 Wichita-East 17:41.3 144
151 Davis Brett 10 Parkway South 17:41.6 145
152 Keeter Griffin 9 Shawnee Mission East 17:41.7 146
153 Kirn Kyle 12 Francis Howell 17:42.4 147
154 Barry Joe 12 Liberty North 17:42.8 148
155 Helm Dakota 12 Baldwin 17:43.0 149
156 Mahabaleshwarkar Teja 11 OP-Blue Valley North 17:43.3 150
157 Briody Brendan 11 Park Hill South 17:44.0 151
158 Henks Seth 11 Blue Springs South 17:45.1 152
159 Rees Shane 10 College Park 17:45.9 153
160 Wilson Parker 10 Baldwin 17:47.1 154
161 Guzman Joey 9 Olathe-North 17:48.1 155
162 Horn Collin 11 Blue Springs South 17:49.2 156
163 Hunter Ryan 12 Norman 17:49.9 157
164 Nelson Isaac 10 Wichita-North 17:50.0 158
165 Gawlick Eric 11 OP-Blue Valley North 17:50.5 159
166 Murley Andrew 11 Iowa City West 17:51.0 160
167 Bartholome Gabe 11 OP-Blue Valley North 17:51.0 161
168 White Logan 12 Wichita-North 17:51.5 162
169 Holland Reed 10 OP-Blue Valley South 17:52.8 163
170 Collins Tyler 11 Staley 17:53.2 164
171 Peterson Max 12 OP-Blue Valley North 17:53.8 165
172 Walley Bryce 11 College Station 17:55.0 166
173 Edwards Avant 10 Lawrence-Free State 17:55.6 167
174 Lefert Jared 10 OP-Blue Valley South 17:55.7 168
175 Walters Hunter 12 Staley 17:56.4 169
176 Acosta Willy 9 Wichita-Bishop Carro 17:56.5 170
177 Williams Carter 11 OP-Blue Valley North 17:56.6 171
178 Nugent Derek 11 Iowa City West 17:56.6 172
179 Pierce Vincent 11 Blue Springs 17:56.9 173
180 Dunn Nevin 12 Baldwin 17:58.7 174
181 Clough Will 11 Shawnee Mission East 17:59.5 175
182 Devorce Charles 12 Wichita-East 17:59.6 176
183 Levin Ethan 12 Manhattan 18:00.2 177
184 Christian Josh 11 Maize 18:00.5 178
185 Case Mason 11 Edmond Santa Fe 18:01.3 179
186 Larson JP 9 OP-Blue Valley North 18:02.2 180
187 Hicks Jared 9 Lawrence-Free State 18:02.3 181
188 Olson Daniel 11 Kearney 18:02.8 182
188 Duenez Angel 9 Wichita-Haysville-Ca 18:02.8 181
190 Rico Ryan 11 Norman 18:03.0 184
191 Henton Alex 10 Manhattan 18:04.0 185
192 Kelly Hamilton 10 Wichita-North 18:04.4 186
193 Redford Nick 11 OP-Blue Valley North 18:05.0 187
194 Hardisty Peter 12 Norman 18:05.8 188
195 Fisher Sam 12 Liberty North 18:05.9 189
196 Ramirez Parker 10 Topeka-Hayden 18:06.3 190
197 Trachtenberg Isaac 10 Norman 18:06.9 191
198 Vannucchi Gabe 9 Wichita-East 18:07.2 192
199 Brookins Riley 9 Liberty 18:07.6 193
200 McKnight Sam 10 Shawnee Mission East 18:07.9 194
201 Holmes Grant 9 Lawrence-Free State 18:09.3 195
202 Willis Matt 10 Blue Springs South 18:10.2 196
203 Baldwin Noah 12 Lee's Summit 18:10.3 197
204 Hunt Isaiah 9 Maize 18:11.6 198
205 Collier Austin 12 Francis Howell 18:12.1 199
206 Moring Tyner 10 Norman 18:12.9 200
207 Wardell Peyton 10 Maize 18:13.5 201
208 Hoeferkamp Luke 10 Parkway South 18:13.5 202
209 Seefeldt Dylan 11 Lee's Summit 18:13.7 203
210 Benkelman William 12 Lawrence-Free State 18:14.6 204
211 Lee Alex 11 Park Hill South 18:14.8 205
212 McClain Nathan 12 Stilwell-Blue Valley 18:15.1 206
213 Holm Jared 12 Lee's Summit 18:15.1 207
214 Giacalone Anthony 10 Francis Howell 18:15.5 208
215 Durden Luke 10 Legend 18:15.7 209
216 Englert Christian 11 Wichita-Bishop Carro 18:16.0 210
217 Fleming Jon 12 Wichita-Haysville-Ca 18:16.4 211
218 Barth Jackson 12 Baldwin 18:17.2 212
219 Ramos Matheus 9 Pembroke Hill 18:18.5 213
220 Sandoy Jared 11 Shawnee Mission West 18:18.6
221 Markwell Drew 11 Edmond Santa Fe 18:19.2 214
222 King Kendall 11 Lee's Summit 18:20.5 215
223 Clark Brandon 10 Olathe-North 18:22.8 216
224 Carroll Phillip 12 Baldwin 18:23.4 217
225 Burroughs Nolan 10 Liberty 18:24.7 218
226 Vermette Noah 12 Parkway South 18:25.3 219
227 Thornburg Tamron 11 Wichita-East 18:25.9 220
228 Borchert Brett 10 Har-Ber 18:26.5 221
229 Setzer Jack 9 Wichita-North 18:27.0 222
230 Heineman Austin 11 Lee's Summit 18:27.4 223
231 Yostwolff Calvin 11 Lawrence-Free State 18:27.7 224
232 Pierce Nick 11 Kearney 18:28.5 225
233 Cunningham Damien Lee's Summit 18:28.5 226
234 Aguilar Alejandro 11 Garden City 18:28.9 227
235 McDermott Ben 11 Pembroke Hill 18:30.1 228
236 Dike Colin 11 Lansing 18:30.9 229
237 Mazeitis Cole 9 Park Hill South 18:31.0 230
238 Clayton Will 9 Wichita-East 18:31.3 231
239 Burchfiled Lucas 12 Marshfield 18:31.9
240 Wada Shota 11 Garden City 18:31.9 232
241 Gomez Juan 12 Garden City 18:32.4 233
242 Adalid Luis 12 Olathe-North 18:32.8 234
243 Gallup James 9 Liberty North 18:33.6 235
244 Ferrara Jack 11 Parkway South 18:35.6 236
245 Baker Nathanial 9 Lansing 18:36.5 237
246 Willenbring Cole 10 OP-Blue Valley North 18:37.0 238
247 Setzer Andrew 9 Wichita-North 18:37.3 239
248 Johnson Ryan 9 Legend 18:37.7 240
249 Haines Adam 12 OP-Blue Valley North 18:38.1 241
250 Telck Austin 12 Manhattan 18:38.3 242
251 Rickey Aramis 11 Ladue Horton Watkins 18:38.4 243
252 Sherberg Adam 12 Ladue Horton Watkins 18:38.5 244
253 Pemberton Garrett 11 Central (St. Joseph) 18:40.0 245
254 Driskill Dax 11 Wichita-Haysville-Ca 18:41.4 246
255 Keener Myles 10 Central (St. Joseph) 18:41.7 247
256 Hinde Josh 12 Garden City 18:42.1 248
257 Foster Jackson 10 Francis Howell 18:42.5 249
258 Anguish Sebastian 10 Topeka-Hayden 18:42.6 250
259 Maugans Gage 9 Wichita-Haysville-Ca 18:43.9 251
260 Nelson Jaden 10 Kearney 18:44.2 252
261 Way Thomas 9 Pembroke Hill 18:44.3 253
262 Flynn Casey 11 Staley 18:45.3 254
263 Stark Caleb 10 Kearney 18:46.6 255
264 Hyland Andrew 12 Stilwell-Blue Valley 18:47.1 256
265 Edwards Caleb 11 Har-Ber 18:47.8 257
266 Akin Travis 11 Liberty North 18:49.8 258
267 Willamson Kollin 11 Park Hill South 18:49.8 259
268 Terrill Titus 10 Wichita-Haysville-Ca 18:50.4 260
269 DeAnda Sergi 12 Pembroke Hill 19:00.1 261
270 Ramirez Eliu 9 Wichita-East 19:02.2 262
271 Dempsey Dominic 12 Blue Springs South 19:03.9 263
272 Gilbert Tyler 12 Francis Howell 19:04.0 264
273 Morales Tito 9 Lansing 19:16.4 265
274 Deneault Jon 12 Topeka-Hayden 19:23.3 266
275 MacDonald Allister 10 Pembroke Hill 19:24.4 267
276 Cobin Ben 12 Ladue Horton Watkins 19:25.4 268
277 Paxton Matt 12 Lansing 19:26.4 269
278 Scott Sandon 12 OP-Blue Valley North 19:28.6 270
279 Kornfeld Max 9 Ladue Horton Watkins 19:33.3 271
280 Styslinger Matthew 11 Pembroke Hill 19:37.0 272
281 Klemz Ryan 10 Topeka-Hayden 19:38.7 273
282 Filipek Sam 11 Francis Howell 19:39.1 274
283 Guhr Theo 12 Ladue Horton Watkins 19:42.3 275
284 Erickson Max 11 Lansing 19:43.7 276
285 Greer Ben 12 Marshfield 19:46.8
286 Drew Dylan 9 Liberty North 19:48.6 277
287 Roeder Charlie 9 Topeka-Hayden 19:49.4 278
288 Stotler Ryan 12 Lansing 19:52.8 279
289 Smith Carter 10 Liberty North 20:03.6 280
290 Schultz Nick 11 Francis Howell 20:15.5
291 Zheng Jie Edmond Santa Fe 20:38.9 281
292 Allen Andrew 9 Lansing 20:46.3 282
Gold Boys 5000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 OP-St. Thomas Aquina 100 4 9 19 26 42 83 87
Total Time: 1:21:42 Average: 16:20.29 1-5 Split: 54
2 College Park 138 1 10 27 44 56 77 153
Total Time: 1:22:04 Average: 16:24.66 1-5 Split: 1:18
3 Blue Springs 197 3 5 25 76 88 123 173
Total Time: 1:22:37 Average: 16:31.28 1-5 Split: 1:21
4 Rockhurst 203 12 30 40 57 64 75 115
Total Time: 1:23:32 Average: 16:42.26 1-5 Split: 49
5 Brentwood Academy 232 11 17 34 81 89 94 131
Total Time: 1:23:36 Average: 16:43.18 1-5 Split: 1:00
6 Iowa City West 275 23 33 62 78 79 160 172
Total Time: 1:24:21 Average: 16:52.15 1-5 Split: 42
7 Legend 299 21 47 49 85 97 209 240
Total Time: 1:24:35 Average: 16:54.92 1-5 Split: 52
8 Webb City 321 13 50 73 90 95 110 134
Total Time: 1:24:41 Average: 16:56.10 1-5 Split: 1:02
9 OP-Blue Valley South 332 35 38 61 74 124 163 168
Total Time: 1:25:01 Average: 17:00.07 1-5 Split: 55
10 Stilwell-Blue Valley 361 7 37 102 107 108 206 256
Total Time: 1:24:57 Average: 16:59.27 1-5 Split: 1:26
11 Liberty 373 16 54 80 82 141 193 218
Total Time: 1:25:19 Average: 17:03.70 1-5 Split: 1:19
12 Shawnee Mission East 413 22 60 69 116 146 175 194
Total Time: 1:25:43 Average: 17:08.41 1-5 Split: 1:15
13 Staley 417 24 41 51 137 164 169 254
Total Time: 1:25:42 Average: 17:08.27 1-5 Split: 1:24
14 Olathe-North 456 36 66 98 101 155 216 234
Total Time: 1:26:13 Average: 17:14.59 1-5 Split: 1:06
15 Har-Ber 483 14 70 72 106 221 257 -
Total Time: 1:26:19 Average: 17:15.65 1-5 Split: 2:10
16 Wichita-Bishop Carro 493 46 67 120 121 139 170 210
Total Time: 1:26:38 Average: 17:19.47 1-5 Split: 51
17 Manhattan 524 18 71 126 132 177 185 242
Total Time: 1:26:39 Average: 17:19.71 1-5 Split: 1:37
18 Parkway South 525 6 39 133 145 202 219 236
Total Time: 1:26:15 Average: 17:14.98 1-5 Split: 2:15
19 College Station 536 52 65 118 135 166 - -
Total Time: 1:27:03 Average: 17:24.55 1-5 Split: 1:00
20 Kearney 563 2 58 96 182 225 252 255
Total Time: 1:26:36 Average: 17:19.07 1-5 Split: 2:40
21 Park Hill South 587 53 59 119 151 205 230 259
Total Time: 1:27:26 Average: 17:29.10 1-5 Split: 1:19
22 Baldwin 596 15 104 149 154 174 212 217
Total Time: 1:27:11 Average: 17:26.07 1-5 Split: 1:40
23 Central (St. Joseph) 613 48 91 93 136 245 247 -
Total Time: 1:27:37 Average: 17:31.39 1-5 Split: 1:51
24 Blue Springs South 622 43 128 143 152 156 196 263
Total Time: 1:27:38 Average: 17:31.54 1-5 Split: 1:02
25 Lawrence-Free State 639 28 68 167 181 195 204 224
Total Time: 1:27:42 Average: 17:32.39 1-5 Split: 1:39
26 OP-Blue Valley North 639 32 84 165 171 187 241 270
Total Time: 1:27:41 Average: 17:32.06 1-5 Split: 1:30
27 Maize 654 111 113 122 130 178 198 201
Total Time: 1:28:06 Average: 17:37.04 1-5 Split: 33
28 Norman 661 20 112 157 184 188 191 200
Total Time: 1:27:53 Average: 17:34.43 1-5 Split: 1:41
29 Garden City 679 29 92 99 227 232 233 248
Total Time: 1:28:09 Average: 17:37.63 1-5 Split: 2:00
30 Wichita-North 697 86 105 158 162 186 222 239
Total Time: 1:28:20 Average: 17:39.95 1-5 Split: 54
31 OP-Blue Valley North 711 103 138 150 159 161 180 238
Total Time: 1:28:26 Average: 17:41.17 1-5 Split: 29
32 Edmond Santa Fe 724 100 114 117 179 214 281 -
Total Time: 1:28:42 Average: 17:44.27 1-5 Split: 59
33 Topeka-Hayden 745 8 31 190 250 266 273 278
Total Time: 1:28:50 Average: 17:45.94 1-5 Split: 3:19
34 Wichita-East 861 129 144 176 192 220 231 262
Total Time: 1:29:50 Average: 17:57.85 1-5 Split: 51
35 Francis Howell 866 63 147 199 208 249 264 274
Total Time: 1:29:55 Average: 17:58.89 1-5 Split: 1:41
36 Wichita-Haysville-Ca 872 109 125 181 211 246 251 260
Total Time: 1:30:01 Average: 18:00.10 1-5 Split: 1:16
37 Liberty North 885 55 148 189 235 258 277 280
Total Time: 1:30:09 Average: 18:01.76 1-5 Split: 1:53
38 Lee's Summit 964 142 197 203 207 215 223 226
Total Time: 1:30:41 Average: 18:08.13 1-5 Split: 40
39 Pembroke Hill 1000 45 213 228 253 261 267 272
Total Time: 1:31:22 Average: 18:16.21 1-5 Split: 2:12
40 Ladue Horton Watkins 1022 127 140 243 244 268 271 275
Total Time: 1:31:57 Average: 18:23.22 1-5 Split: 1:52
41 Lansing 1276 229 237 265 269 276 279 282
Total Time: 1:35:34 Average: 19:06.73 1-5 Split: 1:13
Like·Comment·Share·E-mail·63952 views
History for Rim Rock Farm Cross Country Classic
Show 7 more
Hashtags#rim-rock-classic #rim-rock #kansas
|